WordPress návody

Jak ve WordPress naplánovat automatickou aktualizaci obsahu

kalendar
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Mezi základní a často používané funkce u příspěvku je možnost jeho naplánované publikace. Jak to ale řešit, když potřebujete příspěvek aktualizovat v určitou dobu, ale víte, že zrovna nebudete u počítače? Praktické využití automatické aktualizace obsahu může být také například u příspěvků, které informují o slevě, soutěži nebo události.

Pro aktivování funkce plánovaných úprav příspěvku potřebujete plugin Tao Schedule Update. Plugin se nachází v oficiálním katalogu a je možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

tao-schedule-update

tao-schedule-update

Po aktivaci pluginu běžte ve WordPress administraci do Příspěvky → Přehled příspěvků. Když najedete kurzorem myši nad položku příspěvku, tak v jejím menu se objeví nová položka Scheduled Update.

Scheduled Update

Scheduled Update

Kliknutím na odkaz vytvoříte kopii původního příspěvku, kde můžete udělat požadované změny.

Jakmile změny dokončíte, tak nastavte čas zveřejnění těchto změn a aktualizaci původního příspěvku. Uděláte to tak, že kliknete na datum u Publish (Publikováno) v horní části pravého panelu.

Plánování aktualizace

Plánování aktualizace

Objeví se panel s nastavením data a času. Vyberte požadovaný datum a čas publikace a klikněte v pravém horním rohu na tlačítko Schedule (Naplánovat).

Naplánování změny

Naplánování změny

Klasický editor

U klasického editoru můžete využít nový metabox Scheduled Update. Zde také jen nastavíte datum a čas publikace změny a příspěvek naplánujete.

Zobrazení a správa naplánovaných aktualizací příspěvků

Stejně jako klasické příspěvky i naplánované příspěvky najdete v sekci Příspěvky → Přehled příspěvků.

Naplánované aktualizace příspěvků budou mít status Scheduled Update a zobrazený název originálního příspěvku.

Naplánovaná aktualizace příspěvku

Naplánovaná aktualizace příspěvku

Příspěvky můžete upravovat stejně jako jakékoliv jiné ve WordPress.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

3 komentářů

 • Dobrý den,

  funguje toto i se stránkami? Když totiž bez jakéhokoliv pluginu chci zveřejnit úpravy jedné stránky až v nějaký den a čas a pak stránku upravím, i když nastaví zveřejnění v budoucnu, stránka se po tomto naplánování ihned aktualizuje bez ohledu na to, na kdy je zveřejnění naplánované. Poradíte mi, prosím, co dělám špatně?
  Na stránce mám nyní nějaký obsah, ale ten potřebuji v daný den a čas aktualizovat a tuto aktualizaci zveřejnit. Jenže když stránku upravím a poté naplánuji zveřejnění na tento den a čas v budoucnu, po aktualizování a naplánování se stránka ihned aktualizuje a na dané URL je ihned dostupná a viditelná její nová verze. :/

  Předem díky za radu.

  • …respektive na dané URL je vidět chyba ve smyslu „stránka neexistuje“, abych byl přesný.

  • Zdravím,

   v popisu pluginu je, že by měl umět pracovat i se stránkami, bohužel nikdy jsem jej takto nezkoušel, tak nemám zkušenost. Zároveň už je ale i delší dobu neaktualizovaný a může být problém už i tam.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.