WordPress návody

Jak ve WordPress zjistit verzi PHP

WordPress php
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud používáte WordPress, může se vám hodit znát, jak ve WordPress zjistit verzi PHP, kterou váš server používá. Například v případě zjišťování kompatibility nebo debugování chyby. V tomto článku se dozvíte, jak v WordPress snadno zjistit verzi PHP, kterou váš server používá.

Co je to PHP?

PHP je skriptovací jazyk, který se používá především pro vývoj webových stránek a aplikací. Je to jeden z nejrozšířenějších jazyků pro tvorbu webových stránek a spouští se na serveru, nikoliv na straně klienta.

Jak zjistit verzi PHP ve WordPress

Existuje několik způsobů, jak zjistit verzi PHP, kterou váš server používá v WordPress.

1. Zdraví webu

V sekci Nástroje → Zdraví webu najdete spoustu užitečných informací a doporučení o vašich WordPress stránkách.

Verzi PHP najdete v záložce Informace a rozbalovací sekci Server.

WordPress zjištění PHP verze webu

Aktuální minimální doporučená verze pro WordPress je 7.4, nicméně již není problém provozovat WordPress i na novější verzi PHP 8.0 a vyšší.

WordPress zobrazení PHP verze

2. Použití PHP funkce

Dalším způsobem, jak zjistit verzi PHP ve WordPress, je použít funkci PHP phpversion(). Tuto funkci můžete použít v souboru functions.php vašeho aktuálního aktivního tématu WordPress. Pro zobrazení verze PHP použijte následující kód:

<?php
echo 'Verze PHP: ' . phpversion();
?>

3. Zobrazení verze PHP v souboru phpinfo()

Dalším způsobem, jak zjistit verzi PHP, kterou váš server používá, je zobrazit informace o PHP v souboru phpinfo(). Tuto funkci můžete spustit buď přímo v konzoli vašeho serveru nebo přes FTP vytvořit soubor phpinfo.php na vašem webu s následujícím obsahem:

<?php
phpinfo();
?>

Po vytvoření souboru phpinfo.php jej můžete otevřít v prohlížeči a zobrazí se vám všechny informace o vašem serveru, včetně verze PHP.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!