WordPress návody

Jak ve WordPressu přejmenovat rubriku

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Mít dobrou strukturu webu je důležité.Dobrá struktura pomůže návštěvníkům stránek rychle najít obsah, který hledají. Z toho důvodu nabízí WordPress rubriky a štítky. Pokud se o rubrikách a štítcích chcete dozvědět více, přečtěte si náš článek Nejen SEO pohled na rubriky a štítky. Jakmile začne vaše stránka růst, může se vám stát, že potřebujete změnit jméno rubriky nebo štítku. V tomto článku se dozvíte jak správně změnit jméno rubriky.

Stránku sloužící pro správu rubrik najdete v levém menu administrace: Příspěvky -> Rubriky.

Rubriky v menu

Rubriky v menu

Na této stránce můžete spravovat WordPress rubriky. Můžete upravovat nebo mazat stávající a přidávat nové. Jestliže chcete přejmenovat rubriku, máte dva způsoby, jak toho docílit: Rychlé úpravy – umožňují změnu slug a jména rubriky.

Slug je část URL identifikující webový zdroj pomocí člověku srozumitelného a zpravidla též URL specifikaci dodržujícím textovým řetězcem.

Rychlé úpravy rubriky

Rychlé úpravy rubriky

Druhým způsobem je možnost Upravit. Pomocí této možnosti můžete změnit kromě jména rubriky a slugu také popisek rubriky a její hierarchii.

Úprava rubriky

Úprava rubriky

Jednou z věcí, na kterou byste měli pamatovat je, že změna slugu ovlivní URL adresu rubriky. Takže se ujistěte, že je všude změněná a případně ji aktualizujte.

WordPress také dovoluje změnit /category/ prefix v URL adresse rubriky. Jak na to jsme psali v článku Jak přejmenovat nebo odstranit “category” a “tag” v URL adrese rubrik a štítků.

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.