Jak ve WordPressu přejmenovat rubriku

Mít dobrou strukturu webu je důležité.Dobrá struktura pomůže návštěvníkům stránek rychle najít obsah, který hledají. Z toho důvodu nabízí WordPress rubriky a štítky. Pokud se o rubrikách a štítcích chcete dozvědět více, přečtěte si náš článek Nejen SEO pohled na rubriky a štítky. Jakmile začne vaše stránka růst, může se vám stát, že potřebujete změnit jméno rubriky nebo štítku. V tomto článku se dozvíte jak správně změnit jméno rubriky.

Stránku sloužící pro správu rubrik najdete v levém menu administrace: Příspěvky -> Rubriky.

Rubriky v menu
Rubriky v menu

Na této stránce můžete spravovat WordPress rubriky. Můžete upravovat nebo mazat stávající a přidávat nové. Jestliže chcete přejmenovat rubriku, máte dva způsoby, jak toho docílit: Rychlé úpravy – umožňují změnu slug a jména rubriky.

Slug je část URL identifikující webový zdroj pomocí člověku srozumitelného a zpravidla též URL specifikaci dodržujícím textovým řetězcem.

Rychlé úpravy rubriky
Rychlé úpravy rubriky

Druhým způsobem je možnost Upravit. Pomocí této možnosti můžete změnit kromě jména rubriky a slugu také popisek rubriky a její hierarchii.

Úprava rubriky
Úprava rubriky

Jednou z věcí, na kterou byste měli pamatovat je, že změna slugu ovlivní URL adresu rubriky. Takže se ujistěte, že je všude změněná a případně ji aktualizujte.

WordPress také dovoluje změnit /category/ prefix v URL adresse rubriky. Jak na to jsme psali v článku Jak přejmenovat nebo odstranit “category” a “tag” v URL adrese rubrik a štítků.

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru