HTML

Jak ve WordPressu vypnout vizuální editor

Jednou z nejlepších funkcí WordPressu je bezesporu vizuální editor, díky kterému je možné formátovat tělo příspěvku nebo stránku velmi snadno. Vizuální editor dokáže zjednodušit práci, ale někdy může také zapříčinit ztrátu formátování.

Při přepínání mezi Editorem a režimem HTML může dojít ke ztrátě formátování a k chybě zobrazení. V tomto článku vám ukážeme, jak ve WordPressu vypnout vizuální editor.

WordPress vizuální editor
WordPress vizuální editor

Cílem je, aby se automaticky po kliknutí na vytvoření příspěvku nebo stránky načetl HTML režim. První krok, který musíte při vypnutí vizuálního editoru udělat je přihlásit se do administrace WordPressu.

Poté v levém menu klikněte na Uživatelé > Profil. Zobrazí se osobní nastavení uživatele podobné tomu na obrázku níže.

Profil
Profil

První položkou, kterou můžete nastavovat je Vizuální editor a k němu patřící zaškrtávací políčko s popiskem Zakázat vizuální editor. Zaškrtněte ho tedy a klikněte na Aktualizovat profil.

Někdo se však může bát, že nezvládne psaní článku ve stejné kvalitě pouze za pomocí HTML režimu. Nebojte se, dokonce i v HTML režimu máte k dispozici lištu se základními tagy, která vám pomůže. Nutno však poznamenat, že obsah funkcí není tak pestrý jako u vizuálního editoru.

HTML režim
HTML režim

HTML režim vypadá podobně jak jej vidíte na obrázku výše. Zkušení uživatelé znalí HTML obvykle používají pouze HTML editor právě kvůli zmíněným problémům s formátováním a také z důvodu naprosté volnosti při tvorbě obsahu.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru