Rubriky

Změna názvu rubriky Nezařazené

Nově nainstalovaný WordPress obsahuje 1 příspěvek, 1 stránku, 1 rubriku a 1 komentář. Rubrika se jmenuje Nezařazené a na rozdíl od příspěvku, stránky a komentáře ji nelze odstranit. Je to z toho důvodu, že se někteří uživatelé o rubriky nestarají a nevyplňují je, nebo prostě zapomenou. WordPress je ale v jádru postavený tak, že každý příspěvek musí být součástí některé z rubrik. Když není vybraná žádná rubrika, WordPress automaticky zvolí tuto výchozí (Nezařazené).

Pokud provozujete profesionální stránky je nevhodné, aby se vám najednou kvůli lidské chybě začala zobrazovat kategorie Nezařazené v nějakém výpisu na stránce. Lidé si pak mohou myslet, že redaktor je ignorant a chce si ušetřit práci (i když to tak být nemusí).

Nebo se to také může stát, pokud redaktor zapomene zaškrtnout rubriku, ale později se k příspěvku vrátí a rubriku vybere, ale neodškrtne tuto výchozí. Příspěvek je poté obsažen ve dvou rubrikách, a tedy i v rubrice nechtěné – Nezařazené.

Lidé chyby dělají, a proto je dobré jim předcházet a nedávat návštěvníkům stránek důvod, aby je opustili. Řešení je jednoduché, přejmenovat rubriku například na Ostatní.

Ostatní nezní tak špatně jako Nezařazené a návštěvníci mají pocit, že příspěvek se prostě jen nehodí do jiné rubriky.

Chcete-li přejmenovat rubriku Nezařazené, přihlašte se do WordPress administrace. V levém menu klikněte na Příspěvky > Rubriky.

Umístěte ukazatel myši nad rubriku Nezařazené a klikněte na Upravit. Nyní zbývá jen změnit název, případně název URL a kliknout na Uložit. To je vše.

Upravit rubriku

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru