WordPress návody

Změna názvu rubriky Nezařazené

Rubriky
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nově nainstalovaný WordPress obsahuje 1 příspěvek, 1 stránku, 1 rubriku a 1 komentář. Rubrika se jmenuje Nezařazené a na rozdíl od příspěvku, stránky a komentáře ji nelze odstranit. Je to z toho důvodu, že se někteří uživatelé o rubriky nestarají a nevyplňují je, nebo prostě zapomenou. WordPress je ale v jádru postavený tak, že každý příspěvek musí být součástí některé z rubrik. Když není vybraná žádná rubrika, WordPress automaticky zvolí tuto výchozí (Nezařazené).

Pokud provozujete profesionální stránky je nevhodné, aby se vám najednou kvůli lidské chybě začala zobrazovat kategorie Nezařazené v nějakém výpisu na stránce. Lidé si pak mohou myslet, že redaktor je ignorant a chce si ušetřit práci (i když to tak být nemusí).

Nebo se to také může stát, pokud redaktor zapomene zaškrtnout rubriku, ale později se k příspěvku vrátí a rubriku vybere, ale neodškrtne tuto výchozí. Příspěvek je poté obsažen ve dvou rubrikách, a tedy i v rubrice nechtěné – Nezařazené.

Lidé chyby dělají, a proto je dobré jim předcházet a nedávat návštěvníkům stránek důvod, aby je opustili. Řešení je jednoduché, přejmenovat rubriku například na Ostatní.

Ostatní nezní tak špatně jako Nezařazené a návštěvníci mají pocit, že příspěvek se prostě jen nehodí do jiné rubriky.

Chcete-li přejmenovat rubriku Nezařazené, přihlašte se do WordPress administrace. V levém menu klikněte na Příspěvky > Rubriky.

Umístěte ukazatel myši nad rubriku Nezařazené a klikněte na Upravit. Nyní zbývá jen změnit název, případně název URL a kliknout na Uložit. To je vše.

Upravit rubriku

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!