Jak vynutit použití WordPress pluginu (mu-plugins)

Mezi jednu z mála známých WordPress funkcí patří možnost vynucení použití pluginu. Využít ji můžete například na těch instalacích, kde je pro správné fungování šablony nebo webu nezbytné mít aktivní vybraný plugin nebo pluginy.

‘Must-Use’ pluginy nebo také mu-pluginy jsou WordPress pluginy, které jsou vždy aktivní. Vynucení použití pluginu uděláte tak, že jen nahrajete do správného adresáře a WordPress automaticky bude vědět, jak jej má použít.

Původně byly mu-pluginy součástí WordPress Multisite, kdy funkce sloužila k automatické aktivaci vybraného pluginu napříč všemi multisite stránkami.

Od verze 2.8 se tato funkce stala součástí WordPress jádra.

Vlastnosti ‘Must-Use’ pluginů

Jsou vždy aktivní: hlavní vlastností mu-pluginů je jejich automatické aktivování.

Nelze je deaktivovat: ani když jste administrátor. Plugin půjde deaktivovat jedině jeho smazáním z mu-plugins složky. Takže nikdo nemůže plugin omylem deaktivovat.

Načítají se před normálními pluginy: pluginy ze složky mu-plugins se načítají před klasickými pluginy a pořadí je stanoveno podle abecedy.

Nepoužívají aktivační/deaktivační hooky: protože je nelze z administrace aktivovat nebo deaktivovat, nepoužívají ani příslušné hooky.

Neaktualizují se: ‘Must-Use’ pluginy se automaticky neaktualizují a WordPress u nich ani neupozorňuje na dostupné aktualizace.

Musíte použít php soubory: WordPress nečte podsložky v tomto adresáři, takže všechny pluginy se musejí nahrát jako samostatné soubory. V případě, že chcete použít složitější pluginy a nahrát do mu-plugins celou složku pluginu, musíte si pro ni udělat vlastní spouštěč pomocí .php souboru.

Jak vynutit použití pluginu a udělat z něj mu-plugin

V podstatě stačí vytvořit nový adresář ve složce wp-content, adresář se musí jmenovat mu-plugins, a do něj nahrát vybraný plugin.

Jako vzor jsem do wp-content/mu-plugins nahrál výchozí plugin Hello Dolly.

Hello Dolly plugin ve složce mu-plugins
Hello Dolly plugin ve složce mu-plugins

V administraci a sekci Pluginy se zobrazí nová záložka Aktivované automaticky, ve které je seznam automaticky použitých pluginů ze složky mu-plugins.

Aktivované automaticky
Aktivované automaticky

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru