WordPress návody

Jak změnit adresář pro ukládání nahraných souborů

Média
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Výchozí adresář pro nahrávání souborů je uložen ve WordPressu (wp-content/uploads). Nicméně existuje několik dobrých důvodů, proč ho změnit a umístit ho například na subdoménu.

  1. URL adresy k souborům budou kratší.
  2. Pravidelné zálohy budou lépe zvládnutelné.
  3. Poskytování obrázků z jiné domény umožní paralelní stahování a tím se vylepší rychlost načítání stránky (pro více informací se podívejte sem).

Od verze WordPressu 3.5. již není možné změnit adresář pro nahrávání souborů přímo a musíte si nainstalovat plugin. Svělou volbou pro tuto úlohu je plugin Upload Url and Path Enabler, do kterého stačí pouze zadat cestu k novému adresáři a je hotovo.

Upload Url and Path Enabler

Upload Url and Path Enabler

Také doporučuji vypnout možnost Ukládat nahrané soubory do podadresářů přehledně pojmenovaných po jednotlivých měsících a letech (Organize my uploads into month and year based folders wordpress).

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.