WordPress pluginy

Jak vybrat dobrý plugin

V oficiálním repozitáři pluginů na WordPress.org najdete už skoro 35 000 pluginů. Jak si však vybrat ten “dobrý plugin”?

Naštěstí na to administrátoři mysleli a na stránce pluginu najdete několik ukazatelů, které by vám měli pomoci s rozhodnutím, zda si plugin nainstalovat, případně zda se raději podívat po nějaké alternativě.

Akismet WordPress
Akismet WordPress

Jak vidíte na obrázku výše, soustřeďte se především na informační boxy po pravé straně. Podívejme se na ně jednotlivě.

1. Obecné informace

V prvním boxu najdete čtyři položky:

  • Minimální požadavky (Requires) – nejstarší autorem označená verze WordPressu, na které plugin funguje bez problémů.
  • Kompatibilní do verze (Compatible up to) – nejnovější autorem označená verze WordPressu, na které plugin funguje bez problémů.
  • Aktualizován naposledy (Last Updated) – datum poslední aktualizace pluginu.
  • Stažení (Downloads) – celkový počet stažení pluginu.

Především si dejte pozor na to, zda je plugin pravidelně aktualizován. Informace o počtu stažení je zavádějící, protože starší pluginy budou mít zaručeně mnohem větší počet stažení než nové. Nicméně nový plugin může být také dobrý. Minimální požadavky a kompatibilní verze je spíše doplňující informace, které vyplňuje autor. Pokud hledáte zda je plugin funkční na vaší verzi WordPressu, je lepší se podívat na panel kompatibility (k tomu se ještě dostaneme).

2. Hodnocení (ratings)

Klasické hodnocení pluginu od jeho uživatelů. Kdykoliv však uživatel hodnotí plugin, je požádán, aby napsal i důvod hodnocení. K těmto mini recenzím se dostanete tak, že kliknete na jeden z pěti řádků, které ukazují kolik lidí dalo určitý počet hvězdiček. Pokud chcete vidět mini recenze od lidí, co dali pluginu 5 hvězdiček, klikněte na první řádek.

Zobrazí se stránka, kde si můžete recenze přečíst. Drtivá většina recenzí je však v angličtině.

Hodnocení Akismet
Hodnocení Akismet

Dalším číslem, kterého si všimněte je počet hodnocení. Jestliže plugin hodnotili dva lidé,není to až tak důležité. Nicméně pokud napsali recenzi, kde je uveden důvod jejich hodnocení, pak byste to měli zvážit.

3. Podpora (Support)

Třetím důležitým boxem je podpora. Zde hned na první pohled zjistíte, zda je autor pluginu aktivní a pomohl za poslední dva měsíce vyřešit problémy uživatelů. Dozvíte se zde kolik bylo založeno nových vláken a kolik jich bylo vyřešeno. Přímo k nim se dostanete tak, že kliknete na tlačítko View support forum.

Podpora Akismet
Podpora Akismet

Obvykle je vyřešeno tak 40% vláken. Je to dáno tím, že uživatelé se často ptají i na naprosto nerelevantní věci, které nemají s pluginem nic společného.

4. Kompatibilita (Compatibility)

V boxu kompatibility mohou uživatelé označit zda daná verze pluginu funguje s vybranou verzí WordPressu. Opět je zde důležité, kolik lidí zde uvedlo, zda plugin funguje nebo ne.

Kompatibilita
Kompatibilita

Doufám, že vám tento krátký návod pomohl s tím, jak si zvolit dobrý plugin.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru