WordPress návody

Jak změnit heslo u uživatelského účtu ve WordPressu

Heslo
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Tématikou změny hesla jsme se již zabývali u příspěvků Jak resetovat heslo pomocí phpMyAdmin a Jak resetovat zapomenuté heslo ve WordPressu. V tomto článku se však zaměříme na to, jak změnit heslo u uživatelského účtu ve WordPressu.

Nejprve běžte do administrace a z levého menu vyberte Uživatelé -> Profil.

Uživatelé - Profil

Uživatelé – Profil

Na stránce se posuňte dolů a v sekci Uživatelský účet naleznete položku Nové heslo. Je u ní tlačítko Generovat heslo.

Nové heslo

Nové heslo

Klikněte na tlačítko a WordPress vygeneruje nové silné heslo.

Vygenerované heslo

Vygenerované heslo

Jestliže vygenerované heslo nechcete využít, tak je můžete smazat a napsat si zde heslo vlastní. Pokud tuto možnost využijete, všimněte si, že se pod heslem zobrazuje indikátor síly hesla. Doporučuji nastavit heslo tak, aby byl indikátor zelený. V případě, že nebude a vy budete chtít heslo zadat, budete muset zaškrtnou položku Použití nebezpečného hesla musíte dodatečně potvrdit a tím potvrdit slabé heslo. Dokud tak neučiníte, nebude možné kliknout na tlačítko pro uložení.

Nedostatečné heslo varování

Nedostatečné heslo varování

Jakmile máte vše připraveno, klikněte na tlačítko Aktualizovat profil. To je vše, nyní máte změněné heslo k vašemu účtu ve WordPressu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

6 komentářů

 • Dobrý den,

  nevíte prosím jak ve wordpressu vůbec docílit toho, aby v nastavení profilu byla políčka pro zadávání vlastního hesla? Mám teď na webu pouze tlačítko „generovat heslo“ což je velmi nepraktické. Ale nedaří se mi zjistit, jak to změnit, na ostatních webech to mám jako to máte vy v článku, ale na svym webu ne… Děkuji za případnou odpověď.

  • Stačí kliknout na tlačítko Gegerovat heslo a poté napsat heslo jaké chcete. Pokud to bude slabé heslo, je nutné ještě zaškrtnutím potvrdit.

 • Děkuji, moc jste mi pomohl. Je to srozumitelné a velmi lehce jsem to mohla zvládnout dle návodu. Zdena

 • Dobrý den, změnil jsem si heslo pro vstup do WP. A při každém přihlášení po mě chce wordpress ať si změním heslo. Dál mě nepustí, dokud to neudělám. Předtím to WP nedělal. Nevítem, prosím, co s tím?

  • Zdravím,
   může to být například bezpečnostním pluginem a ten vás nutí si udělat silné heslo a bez toho vás nepustí dál.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!