WordPress návody

Jak změnit velikost písma ve WordPressu

Vizuální editor WordPressu
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Změnu velikosti písma bez zásahu do zdrojového kódu šablony lze provést pomocí představených stylů nadpisů. Nejprve si musíte ve vizuálním editoru aktivovat Rozšířené možnosti. Jakmile na tlačítko kliknete, zobrazí se  druhá lišta, kde se nachází požadované nastavení.

Rozšířené možnosti

Rozšířené možnosti

Většina uživatelů WordPressu chce větší písmo použít pro získání pozornosti určité části textu – obvykle nadpisů. Když píšete obsah příspěvku nebo stránky, můžete vybírat z několika přednastavených stylů nadpisů. Ve vizuálním editoru je najdete na prvním místě druhé řády, nejčastěji ji tam nápis Odstavec.

Text tlačítka se mění v závislosti na vybraném stylu.

Přednastavení styly nadpisů

Přednastavení styly nadpisů

Tyto styly jsou ovlivněny nastavením souboru style.css v šabloně.

 

 

 

 

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

6 komentářů

 • Dobrý den, pane Cirkle,
  ráda bych Vás poprosila o radu. Pracuji poprvé v životě s Wordpressem a není mi jasné, jak měnit velkosti písem tak, aby na výsledné stránce vypadala písma tak, jak si přeji. Příkladně – popisuji fotky účastníků kongresu a potřebuji, aby popisky fotek, které dávám na web ve WordPressu, vypadaly na page stejně jako ty, které dávala na web má předchůdkyně.

  Mám k wordpressu i jiné dotazy. Mohla bych se zeptat, zda neorganizujete nějaké školení na téma WordPress?

  Děkuji a jsem s pozdravem,
  Kateřina Hanibalová

  • Dobrý den,

   více se vám rozepíši do e-mailu, nicméně velikost písma by měla být odvozena od šablony a jejích předdefinovaných stylů.

   • Dobrý den, je to trochu jiná kapitola, ale netušíte prosím, jak na Firefox? Bez ohledu na OS mi na mém WP webu zobrazuje české znaky v jiném fontu. A to ve vsech stylech, velikostech atd.

 • Dobrý den Tomáši,
  mám dotaz. Potřebuji změnit font na tlačítku ve wordpressu. S ostatními fonty H1-H6 jsem spokojená, ale font na tlačítku má úplně jiný font a ruší mi to celý design webu.

  Díky za odpověď.

  • Dobrý den,
   bude potřeba upravit CSS styly, abych vám mohl více poradit, potřeboval bych URL stránky, kde je tlačítko.

Zanechat komentář

Black Friday 2022 ve světě WordPress (šablony, pluginy, služby)

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.