Průvodce nastavením MailPoet: Registrace a propojení s webem

Plugin MailPoet je jedním z nejlepších řešení pro tvorbu a správu newsletteru ve WordPress. Nicméně nemůžete plugin jen aktivovat a nechat ho být. MailPoet je důležité také řádně nastavit, abyste s ním dosáhli těch nejlepších výsledků a splnili všechny požadavky.

V této sérii návodů se zaměříme na plugin MailPoet a ukážeme si jeho doporučené nastavení a detailněji si představíme jeho funkce. První návod se zaměří na registraci účtu, ověření e-mailové schránky a propojení s webem.

Služba MailPoet je do 1000 odběratelů zdarma, včetně využití jejich odesílací služby, se kterou dosáhnete mnohem větší doručitelnosti e-mailů, než při rozesílání e-mailů přes váš hosting. Proto se v návodu budeme zaměřovat na tuto variantu. V případě, že budete chtít využít placenou variantu, je princip tvorby účtu a napojení stejný.

Všechny články v sérii si můžete zobrazit pod štítkem Průvodce nastavení MailPoet.

Registrace účtu MailPoet

Nejprve je nutné si na webu MailPoet a stránce Pricing vybrat typ účtu, který budete chtít využívat. Pokud chcete využívat službu do 1000 odběratelů zdarma, vyberte typ Starter kliknutím na tlačítko Start for Free.

MailPoet - Typ účtu

Dostanete se na stránku, kde si vytvoříte účet pomocí zadání e-mailu a hesla.

Protože už nejspíš víte, na jaký web budete chtít newsletter přidat, je potřeba zadat e-mail, který se na dané doméně nachází. V dalším kroku budeme totiž e-mail ověřovat.

Daný e-mail bude poté sloužit jako odesílací e-mail uvedený v newsletteru. Není proto možné uvádět emaily na free službách jako je gmail.com nebo seznam.cz.

E-mail na doméně je standardem prakticky všech hostingů, takže pokud jej ještě nemáte musíte si ho vytvořit. Za jeho zřízení se obvykle nic neplatí.

Příklad: Na naší doméně wplama.cz využívám k rozesílání newsletteru e-mail newsletter@wplama.cz.

Do formuláře na levé straně zadejte e-mail a heslo, které bude sloužit pro přihlášení do MailPoet administrace. (Pokud chcete vytvořit registraci na jiný email, můžete, ale poté stejně bude potřeba zadat a ověřit e-mail na doméně).

MailPoet - Tvorba účtu

Nyní bude potřeba ověřit e-mail, na který jste se registrovali. Zkontrolujte e-mailovou schránku a potvrďte ji pomocí odkazu. Pokud potvrzovací e-mail hned nedorazí, dejte mu čas. Už jsem zažil, že mu to trvalo třeba 30 minut.

MailPoet- Potvrzení e-mailové schránky

E-mail s potvrzení bude vypadat nějak jako na obrázku níže. Klikněte na odkaz Confirm your email address a potvrďte e-mail.

Potvrzovací e-mail MailPoet

Dostanete se na stránku, kde zadáte URL webu a můžete odpovědět na různé dotazy týkající se registrace.

 • What’s your website’s address? – Jaká je URL vašeho webu?
  • zadejte URL bez HTTPS://
 • How did your subscribers join your list? – Jak se vaši odběratelé připojili k vašemu seznamu?
  • Doporučuji využít možnost They subscribed to our newsletter list on our website (Přihlásili se k odběru newsletteru na našich webových stránkách.)
 • How did your subscribers confirm they want to receive emails from you? – Jak vaši odběratelé potvrdili, že od vás chtějí dostávat e-maily?
  • Doporučuji využít možnost We sent them a confirmation link, which they clicked to confirm consent (confirmed opt-in) (Poslali jsme jim potvrzovací odkaz, na který klikli, aby potvrdili souhlas (potvrzený opt-in).)
 • When was the last time you sent an email to your list? – Kdy jste naposledy poslali e-mail svému seznamu?

Samozřejmě odpovídejte dle pravdy, ale je možné, že v případě výběru jiných možností po vás MailPoet bude chtít další doplňující kroky.

Nakonec klikněte na tlačítko Submit.

MailPoet - Registrace webu

V případě, že jste se rozhodli udělat registraci na e-mail, který není spojený s doménou webu, tak v tomto kroku můžete e-mail zadat. Opět bude potřeba jeho potvrzení.

Pokud jste e-mail již ověřili a využili k registraci, můžete pomocí tlačítka I have already added my email addresses – continue setup krok přeskočit.

Potvrzený e-mail vidíte nad formulářem pro zadání dalšího.

MailPoet - Potvrzení dalšího e-mailu

Nyní máte registraci hotovou a na finální stránce vidíte web + licenční klíč, který poté vložíte do pluginu.

Schválení webu

Po registraci domény je potřeba ještě její schválení ze strany MailPoet. Pokud vidíte text Pending review, musíte počkat, než dojde ke schválení. O schválení budete informování e-mailem, mě to trvalo cca 1 hodinu.

Web ve stavu čeká na schválení

MailPoet - Web čekající na schválení

Schválený web

MailPoet - Schválený web

Instalace MailPoet ve WordPress

Služba MailPoet má k dispozici WordPress plugin zdarma, instalaci můžete provést přímo z WordPress administrace.

Plugin se jmenuje MailPoet – e-maily a newslettery ve WordPressu.

MailPoet plugin

Průvodce základním nastavením

Po instalaci a aktivaci pluginu je potřeba provést jeho základní nastavení. MailPoet pro to má vytvořeného průvodce.

Průvodce základním nastavením se spustí automaticky, když poprvé kliknete na položku MailPoet v levém WordPress menu. Celý průvodce je dokonce přeložen do češtiny, takže je jeho nastavení velmi jednoduché.

1. Nastavení odesílatele

Zadejte jméno a e-mail, na který jste vytvořili registraci a ověřili jste jej. Tyto údaje budou použity pro odeslání e-mailů z webu.

MailPoet - Průvodce nastavením 1

2. E-mailový kurz

Ve druhém kroku se můžete přihlásit do čtyřdílného e-mailového kurzu. Pokud nechcete, klikněte bez vyplňování na tlačítko Hotovo.

MailPoet - Průvodce nastavením 2

3. Volitelný sběr dat

Ve třetím kroku můžete povolit sběr anonymních dat za účelem vylepšování pluginu. Zaškrtněte preferovanou variantu a u druhé otázky povolte nebo zakažte využívání Google písma při tvorbě newsletterů.

MailPoet - Průvodce nastavením 3

4. Tvorba účtu

Nyní vás plugin vyzve k registraci účtu na webu MailPoet, ale protože to již máte hotové, klikněte na Ne, díky!

MailPoet - Průvodce nastavením 4

5. WooCommerce

V případě, že máte WooCommerce, tak se vás plugin zeptá, zda chcete všechny své stávající zákazníky importovat do seznamu odběratelů. Dále se plugin zeptá, zda může na webu používat cookies kvůli detailnějším statistikám.

Nakonec klikněte na tlačítko Začněte používat MailPoet.

MailPoet - Průvodce nastavením 5 Aktivace licenčního klíče

Posledním krokem tohoto návodu bude aktivace licenčního klíče. Licenční klíč najdete na webu služby MailPoet po přihlášení do účtu. Zkopírujte si jej.

MailPoet - Schválený web

Následně běžte na webu do MailPoet → Nastavení → Aktivace klíče a vložte jej do pole. Nakonec klikněte na tlačítko Ověřit.

MailPoet Vložení API klíče

Pokud jste vše udělali dobře, zobrazí se informace:

 • Váš klíč je platný.
 • Služba odesílání MailPoet je aktivní.
 • Na adresu vas@email.cz byl odeslán zkušební e-mail.

Zároveň můžete zkontrolovat e-mailovou schránku a měl by tam být e-mail s informací že odeslání pomocí MailPoet funguje.

Ověřovací e-mail MailPoet

Hurá! Máte propojený web a odesílací službu MailPoet.

Další články v sérii návodů pro MailPoet ještě připravuji a v průběhu letošního léta je budu publikovat. Všechny články v sérii si můžete zobrazit pod štítkem Průvodce nastavení MailPoet.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru