WordPress obecně

Plugin do WordPressu na sledování pozic v Googlu a off-page SEO

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Většina pluginů, které můžete na trhu sehnat se zabývá optimalizací uvnitř stránky, tzv. on-page faktory jako jsou nadpisy, meta značky a další sémantické prvky webu. Off Page SEO Plugin, o kterém je tento článek, však dělá něco jiného. Zaměřuje se na off-page faktory, které ovlivňují pozici ve vyhledávači více, než-li faktory on-page. Pojďme se podívat, co všechno plugin umí.

Sledování pozic ve vyhledávači

Tato funkce je základním kamenem pluginu. Pro přehled o vaší pozici a pro sledování  vašeho SEO snažení nabízí plugin přehledný graf. V nastavení pluginu může uživatel přidat libovolně klíčových slov a k nim přiřadit URL adresy, které se následně budou v Googlu kontrolovat.

Každé 3 dny poté plugin sleduje pozice a pošle uživateli email s tabulkou změn. Jelikož je autorem česká společnost, je trochu škoda, že plugin nepodporuje Seznam. Uvidíme, třeba ho časem vývojáři doplní.

Zaznamenávání zpětných odkazů

Další klíčovou vlastností pluginu je možnost zaznamenávat zpětné odkazy, které jste získali. Analýzou jednotlivého klíčového slova pak může uživatel zjistit jestli měly reportované odkazy vliv na pozici jeho stránky. K takto získným zpětným linkům se dají zaznamenat náklady na jeho získání a datum.

Průběžná kontrola zpětných odkazů

Zaznamenané zpětné odkazy jsou v pravidelném intervalu 3 dnů kontrolovány na přítomnost. Plugin automaticky zkontroluje zdali je odkaz stále na stránce a pokud ano, zjistí i jestli náhodou nemá atribut no-follow.

Administrace

Administrace

Kolik lidí přišlo z odkazu?

Další vychytávkou je zaznamenání kolik lidí přišlo z odkazu, který uživatel zaznamenal. Sice se tato informace dá vydolovat z Google Analytics. Proč ji ale nezjistit přímo v administrace svého WordPressu?

Získání nových zpětných odkazů

Pro nové zpětné odkazy má plugin hned několik nástrojů a to

  • Databáze zpětných odkazů – podpora .cz, .com
  • Vyhledávání komentářů – podpora .cz, .com
  • Guestposting síť – celosvětová síť
Vyhledávání příležistostí pro komentáře

Vyhledávání příležistostí pro komentáře

Sociální metriky

Plugin uživateli spočítá kolik sdílení mají jednotlivé příspěvky na jeho webu a ukáže mu přehlednou tabulku.

Další funkce? Ano!

Mezi další, doplňkové funkce  můžeme zařadit například znalostní bázi, která může sloužit jako odrazový můstek každého SEO guru.

Mezi velice zajímavou funkci patří i analýza klíčových slov, kdy po zadání klíčového slova plugin ukáže konkurenci, pozice ve vyhledávači, Google a Alexa ranky a uživatel může pomocí třetích služeb analyzovat zpětné odkazy a získat podobné.

Analýza konkurence

Analýza konkurence

Kde plugin stáhnout?

Plugin je k dostání v oficiálním WordPress repozitáři nebo na oficiální stránce pluginu.

Autorem pluginu je tým lidí z Czechstudio. Jim také můžete psát případné dotazy nebo nápady na vylepšení pluginu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.