WordPress návody

Jak přidat do menu položku, která nebude nikam odkazovat

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

V tomto článku se podíváme na to, jak lze do menu přidat položku, která nebude nikam odkazovat. Tuto vlastnost menu můžete využít například, když vytváříte rozbalovací (dropdown) menu. Ukázku můžete vidět třeba i v našem menu, kdy položka Rubriky nikam neodkazuje, ale pouze slouží k zobrazení rozbalovacího menu.

Rozbalovací menu

Rozbalovací menu

První věc, kterou musíte udělat je přidat novou položku do menu. Nejprve v levém menu vyberete Vzhled -> Menu. Vyberte menu, do kterého chcete položku přidat a v levém sloupci si otevřete možnost Odkazy. Do políčka URL vložte # a Text odkazu dejte název položky. Nakonec klikněte na tlačítko Přidat do menu.

 

Odkazy v menu

Odkazy v menu

Nyní klikněte na šipku sloužící pro editaci položky v menu a odstraňte # z pole URL. Teď už stačí jen přidat podřízené položky a uložit menu.

Pohled na položku bez odkazu v menu

Pohled na položku bez odkazu v menu

Když se podíváte na stránku, tak byste v menu měli mít položku bez odkazu, na kterou když najedete, tak se zobrazí rozbalovací menu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.