Optimalizace obrázků pomocí Smush Image Compression and Optimization

Velmi oblíbený a často označovaný jako “must have”plugin Smush Image Compression and Optimization pomáhá s optimalizací obrázků ve WordPressu. Plugin zmenšuje velikost obrázků a tím vylepšuje výkon WordPressu.

Jak Smush Image Compression and Optimization funguje?

Obrázky mají různá metadata, některá však nejsou potřeba a mohou být odstraněna. Dále pak obrázky mohou být být chytře komprimovány tak, že nedojde ke ztrátě kvality. Existuje velké množství nástrojů, které tuto službu poskytují (například TinyPNG). Plugin Smush Image Compression and Optimization je využívá a automaticky optimalizuje nebo zmenší obrázky, které nahráváte. Velikost komprese záleží na obrázku a obvykle je 5-10%, nicméně může dosáhnout i 30%, a to už se pak projeví i v rychlosti načítání stránek.

Jak Smush Image Compression and Optimization používat?

Plugin stačí pouze nainstalovat z WordPress repozitáře a je hotovo. Starší obrázky můžete komprimovat v sekci Média -> Bulk Smush.it.

Pokud se podíváte do sekce Média a přepnete si zobrazení na Seznam, můžete vidět, které obrázky Smush Image Compression and Optimization zpracoval ,a které ne.

Smush Image Compression and Optimization v praxi

Otestovali jsme plugin Smush Image Compression and Optimization na našem webu, kde máme více než 700 obrázků. Samotná zpětná komprese trvala asi 2 hodiny a proběhla úspěšně. Ze screenu níže můžete vidět, jak moc byla u jednotlivých obrázků úspěšná.

Smush IT
Smush IT

 

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

5 názorů na “Optimalizace obrázků pomocí Smush Image Compression and Optimization”

    1. Tomáš C.

      Tady to až tak dramatické nebylo, protože tu nemáme stránky typu galerie nebo portfólio, kde se načítá velké množství obrázků. Ale zajímavá byla úspora na disku hostingu, která byla asi 50 MB (komprese se u větších než 1MB obrázků neprovádí).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru