WordPress návody

Pro začátečníky: Jak si přizpůsobit administrační prostředí WordPressu

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Taky se Vám zdá, že ovládací panel WordPressu je strašně zmatený a není to pro vás ideální? Může to být způsobeno “smetím”, které přidá nově nainstalovaná šablona či plugin, nebo se vám jen nelíbí některý z výchozích widgetů. V následujících řádcích se dozvíte, jak si i začátečník může upravit prostředí WordPressu. Naučíme vás, jak upravit prostředí administrace tak, aby vypadalo, jak chcete, aniž byste museli zasáhnout do jakýchkoliv kódů. K tomu vám poslouží možnost Nastavení zobrazených informací, které mnoho uživatelů nevyužívá.

Při otevření ovládacího panelu ve WordPressu si všimněte možnosti Nastavení zobrazených informací v pravém horním rohu.

Tlačítko Nastavení zobrazených informací

Tlačítko Nastavení zobrazených informací

Jak můžete vidět, nachází se zde několik možností nastavení, které se budou lišit pro každou podstránku administrace. Ty z nich, které ve svém panelu mít nechcete, můžete snadno vypnout. Naopak, pokud něco chybí, můžete jednoduše přidat nové prvky podle přání. Například na stránce s tvorbou příspěvku změníte i počet sloupečků ze dvou na jeden. Některé možnosti zobrazení se mohou objevit po instalaci nové šablony nebo pluginu.

Nelíbí-li se vám původní rozložení v panelu pro psaní příspěvku nebo na nástěnce, můžete pomocí přetažení (drag and drop) manipulovat s boxy. Zobrazené prvky na stránce nastavujete v každé části administrace pomocí Nastavení zobrazených informací.

Nastavení zobrazených informací u příspěvku

Nastavení zobrazených informací u příspěvku

Často se také řeší, jak zvýšit počet komentářů, které jsou zobrazovány v administraci ve správě komentářů. Přednastavená hodnota je 20, nicméně někteří uživatelé by rádi měli zobrazených například 50, zvláště při moderování, což značně usnadní práci. I toto řeší možnost Nastavení zobrazených informací. Na stránce administrace komentářů rozbalte nabídku a zvolte požadovaný počet.

Zobrazení nastavených informací u komentářů

Zobrazení nastavených informací u komentářů

Možnost Nastavení zobrazených informací najdete na každé podstránce administračního panelu. Pokud jste úplným začátečníkem a nechcete editovat kódy, je tohle ta nejjednodušší cesta, jak přizpůsobit WordPress individuálním potřebám. Nastavení se ukládá pro každého uživatele zvlášť, takže si každý redaktor/administrátor může nastavit své pracovní prostředí podle sebe.

Rozbalovací nabídka s nastavením je trochu nevýrazná, takže si ne všichni hned všimnou, ale je dobré o ní vědět a občas využít.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentáře

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.