WordPress návody

Průvodce nastavením Yoast SEO: Vyhledávací konzole

Yoast SEO 6
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

V sedmém dílu série článků Průvodce nastavením Yoast SEO se detailněji podíváme na sekci Vyhledávací konzole. Do této sekce se dostanete ve WordPress administraci tak, že v levém menu vyberete SEO -> Vyhledávací konzole.

V této sekci musíte nejprve propojit Yoast SEO plugin s Google Search Console a poté se zde budou zobrazovat důležité informace týkající se chyb procházení stránky. Díky tomu je jednoduše odhalíte a můžete je přesměrovat a chybu odstranit.

Předtím, než začnete, je třeba přidat vaši stránku do Google Search Console. Jak se to dělá najdete v článku Jak WordPress připojit k Google Search Console.

Autorizace Yoast SEO a Search Console

Když poprvé přijdete do sekce Vyhledávací konzole, tak bude potřeba plugin autorizovat. To uděláte pomocí autorizačního kódu, který získáte kliknutím na tlačítko Získat autorizační kód Google.

Autorizace

Autorizace

Zde jen projdete pár kroky formuláře, kde vyberete profil, povolíte propojení a zkopírujete si získaný klíč. Klíč poté vložte do volného pole pod tlačítkem a klikněte na Ověřit.

Jestli jste vše udělali správně, zobrazí se přehled webů (profilů), které máte v Search Console.

Výběr profilu

Výběr profilu

Ze seznamu vyberte profil pro stránku, na které se nacházíte a klikněte na Uložit profil.

V záhlaví nastavení se zobrazí tři nové záložky Desktop, Smarpthone, Feature phone. Načtení samotných informací může trvat i několik hodin.

Vyhledávací konzole

Vyhledávací konzole

Ideální stav je takový, že zde nemáte zobrazené žádné chyby. Pokud však zde chybu vidíte, měli byste ji opravit. To uděláte vytvořením přesměrování chybného odkazu na platný, co nejrelevantnější, odkaz. K tvorbě přesměrování můžete použít například plugin Redirection.

Opravou těchto chyb vylepšujete stav své webové prezentace a posilujete její postavení. K těmto chybám dochází například při smazání stránek, změně trvalých odkazů nebo úpravě URL.

Všechny návody Průvodce Yoast SEO pluginem:

  1. Průvodce nastavením Yoast SEO: Obecné
  2. Průvodce nastavením Yoast SEO: Search Appearance
  3. Průvodce nastavením Yoast SEO: Sociální sítě
  4. Průvodce nastavením Yoast SEO: XML Sitemap
  5. Průvodce nastavením Yoast SEO: Nástroje
  6. Průvodce nastavením Yoast SEO: Vyhledávací konzole
  7. Průvodce nastavením Yoast SEO: Detail příspěvku a stránky

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Black Friday 2022 ve světě WordPress (šablony, pluginy, služby)

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.