WordPress návody

Průvodce nastavením Yoast SEO: Základní informace a nástěnka

Yoast SEO 1
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Plugin Yoast SEO od autora Joost De Valk je jedním z nejlepších a nejkomplexnějších SEO pluginů. Nicméně nemůžete plugin jen aktivovat a nechat ho být. Yoast SEO je důležité také řádně nastavit, abyste s ním dosáhli těch nejlepších výsledků.

V této sérii návodů se zaměříme na plugin Yoast SEO a ukážeme si jeho ideální nastavení.

1. Nástěnka

Yoast SEO - Nástěnka

Yoast SEO – Nástěnka

Nástěnka je základní obrazovka pluginu. Obecně zde nic nastavovat nemusíte, ale je dobré zde sledovat případné upozornění.

Nástěnka: Obecné

Obecné - Yoast SEO

Obecné – Yoast SEO

 • Configuration wizard – průvodce základním nastavením, je dobré tím začít
 • Autoři – seznam vývojářů pluginu
 • Obnovit výchozí nastavení

Nástěnka: Features

Yoast SEO - Features

Yoast SEO – Features

 • Advanced settings pages – zobrazí pokročilé nastavení, aktivujte
 • OnPage.org – integrace služby onpage.org, která kontroluje, zda je stránka idexovatelná, deaktivujte (je to k ničemu)
 • Admin bar menu – Yoast položka v menu, obsahuje odkazy na užitečné nástroje, nechte aktivní

Nástěnka: Vaše informace

Yoast SEO - Vaše informace

Yoast SEO – Vaše informace

 • Název webové stránky
 • Firma nebo osoba

Zde není moc co řešit, zobrazená pole vyplňte.

Nástěnka: Webmaster tools

Yoast SEO - Webmaster tools

Yoast SEO – Webmaster tools

 • Ověření Nástrojů pro webmastery – pole pro ověření nástrojů pro správce webových stránek. Pro české weby je důležitý snad jen Google Search Console, pro americké i Bing. Yandex je ruská služba. Doporučuji minimálně napojit Google Search Console.

Při autorizaci webu a služby pak vyberte možnost HTML tag a klíč v uvozovkách zkopírujte do příslušného pole v Yoast SEO. Alternativně můžete využít návod Jak WordPress připojit k Google Search Console.

Nástěnka: Zabezpečení

Yoast SEO - Zabezpečení

Yoast SEO – Zabezpečení

 • Bezpečnostní nastavení – aktivací změníte práva pro pokročilé SEO nastavení u příspěvků a stránek. Doporučuji nechat deaktivované.

V další návodu se detailněji podíváme na nastavení Nadpisů a metadat.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

9 komentářů

 • Tak s očekáváním jsem otevřel tento článek, ale bohužel výsledkem je zklamání. Tak málo informací, že to až hraničí s hloupým vtipem. Váš web sleduji rád, ale tohle je trošku úlet 🙂

  • Tak snad budete příště spokojenější. Já jsem si to rozdělil a na Nástěnce jsem neměl potřebu něco více popisovat.

 • Toto bolo velmi informativne, Tomas Cirkl, je hodne hodne dobry v tom co dela a je videt ze ho to i bavi. Ale mohol by zacat delat videa a prispevky by mohli byt viac interaktivne.

 • Děkuji za skvělý seriál pro začátečníky. Nevím si na začátku rady hned s jednou věcí, plunig (verze 4.6) na mě mluví anglicky, ač v balíčku češtinu má, ale nepřišla jsem na to, jak ji aktivovat? Nebo se musí doinstalovat jako samostatný plugin? Mám WordPress 4.7.2. v češtině. Děkuji moc za radu. Je to velmi složité téma pro začátečníka, tak by se komunikace v češtině více než hodila.

  • Tak už jsem na to přišla (po 2 dnech), problém byl, že jsem plugin nahrávala přes FTP přímo do složky, nyní jsem instalovala přes admin přímo ve WP a čeština se aktivovala.

 • Dobrý den, děkuji za sérii návodů k Yoast SEO. Ještě donedávna jsem u seznamu příspěvků měla v posledních sloupcích informace z tohoto pluginu (čitelnost, a další). Při psaní příspěvků se mi pod editačním oknem příspěvků také již nezobrazují tyto informace. Nyní je tam nemám a nemohu přijít na to, jaký je postup, abych tam tyto informace opět měla. Nápovědu se mi nepodařilo najít ani na Googlu, proto se obracím na vás. Můžete mi, prosím, poradit, jak postupovat? Nastavené mám vše podle vašich článků. 🙂 Děkuji.

  • Zdravím,
   aktivovat to opět můžete v administraci WordPress SEO -> záložka Features a zapnout body Analýza čitelnosti a Analýza klíčových slov.

Zanechat komentář

Školení tvorby webu s Divi šablonou pro začátečníky a mírně pokročilé (Praha 7.2.2019)

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 3 roky. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.