Divi

První pohled na Divi 3.0: Úprava obsahu přímo na stránce

V září by jsme se měli dočkat opět výrazného vylepšení šablony Divi od Elegant Themes. Jedním z nejlepších vylepšení by měla být i možnost úpravy obsahu přímo na stránkách pomocí nového vizuálního editoru. Jedná se o tzv. inline editor a půjde s ním velmi jednoduše přidávat, mazat nebo stylizovat text obsahu všech Divi modulů.

Divi inline edtitor
Divi inline edtitor

Co je to přesně ten “Inline Editor”?

Divi 3.0 představí kompletně přepracovaný editor vytvořený pomocí React. Toto nové rozhraní dovolí budovat a upravovat stránky vizuálně, namísto využívání klasického tvoření obsahu pomocí bloků. Bude to jednoduché, rychlé a pro nové uživatele začátečníky i velmi intuitivní.

Součástí nového editoru je i právě zmíněny Inline Editor.

S takto postaveným editorem se nebudete muset probírat seznamem modulů a otevírat je, aby jste zjistili jaký je v nich obsah. Stránka bude při úpravě rovnou zobrazena stejně jako ji vidí návštěvníci a vy ji budete moci rovnou upravovat.

Úprava obsahu bude pomocí níže zobrazených nástrojů. Tato podoba nemusí být konečná, protože je produkt stále ve vývoji.

Inline Editor nástroje
Inline Editor nástroje

Inline Editor v akci

Ačkoliv je Inline Editor stále ve vývoji, lze se už podívat, jak to bude v praxi vypadat. Opět se jedná pouze o ukázku několika úprav obsahu, které budou pomocí editoru možné.

Inline Editor v akci
Inline Editor v akci

Pokud nevíte co je to a co umí Divi šablona, můžete si přečíst článek Divi: Nejlepší šablona roku 2016?, kde jsme se na ní zaměřili. Nebo si také můžete prohlédnout Divi online.

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

5 názorů na “První pohled na Divi 3.0: Úprava obsahu přímo na stránce”

 1. Zdravím. Zrovna jsem na to koukal v AJ verzi, když přišel do čtečky tento článek. Super, protože ty překlady mi moc nejdou. 🙂 Každopádně ten rozvoj Divi šablony je hodně zajímavý. Díky za tyto stránky.

  Jen jsem se ještě chtěl zeptat – pokud si koupím developerskou verzi (tu nejdražší), chápu to správně, že je to jen jedna jednorázová doživotní platba?
  A je možné pak stránky postavené na této šabloně a využívající výhodu aktualizace dále prodávat klientovi? Nebo je to nějak omezené? Díky za reakci.

 2. Díky za info.

  Jen pro pochopení – to znamená, že aby klient pak měl aktualizace, tak musím do jeho stránek vložit zákaznický kód, který mám od Divi? Nebo mu jen natáhnu hotové stránky, ale tu aktualizaci už mu tam nemohu zapnout?

  1. Tomáš Cirkl

   Musím na to napsat návod, jak už jsem několikrát chtěl 🙂

   Elegant Themes mají aktualizační plugin, který přidá do nastavení ve WordPress pole pro vložení uživatelského jména a API klíče (nedá se to ale přečíst). Klient pak může aktualizovat a ty se nemusíš bát, že by ti to “ukradl” dál.

 3. Jj, přesně na to jsem myslel. Aby klient, který koupí jedny stránky, je měl stále aktualizované (aniž by se porušovaly licenční podmínky DIVI), ale aby z nich nemohl postavit (nebo nechat postavit) další, které by opět byly na mém API klíči.

  Každopádně díky za info.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru