WordPress návody

Tipy kde vybrat kvalitní WordPress šablonu

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Při výběru WordPress šablony je dobré předem určit všechny požadavky, které budou na web kladeny. Také je třeba si uvědomit, že redakční systém WordPress v základu obsahuje pouze tři šablony, které jsou určeny pro blogy a nejsou tudíž pro internetový magazín, firemní web nebo osobní prezentaci příliš vhodné.

Pro snížení nákladů na tvorbu webu doporučujeme do začátku vybrat šablonu zdarma, například z oficiálního katalogu šablon dostupného na www.wordpress.org. Další možností je zakoupit šablonu z “tržiště” či od studia, které se specializuje na prodej a distribuci WordPress šablon a u nichž je výhodný poměr cena/kvalita.

Renomované stránky, kde lze získat WordPress šablonu:

  • www.wordpress.org – Oficiální katalog, obsahuje více než 2200 šablon. Všechny šablony jsou zdarma.
  • www.themeforest.net – Internetový obchod s šablonami pro různé redakční systémy. Pro WordPress je zde více než 3800 šablon. Šablony se zde prodávají od $25. Themeforest je znám svojí vysokou kvalitou a každému zde můžeme doporučit nákup šablony. Pravděpodobně neseženete šablony vyšší kvality než právě na Themeforest.
  • www.elegantthemes.com – Jedno z nejstarších studií zabývajících se tvorbou WordPress šablon, aktuálně jich mají 87. Přístup ke všem šablonám lze získat zakoupením předplatného. Cena je stanovena na $39 za rok. Šablony jsou průměrné kvality.
  • www.themes4all.com – Čeští vývojáři šablon. Ceny jsou velmi nízké. Najdete zde také 30 šablon zdarma.

Poznámka: Šablony z www.wordpress.org bohužel nejsou pro tvorbu profesionálního webu vhodné, a to z několika důvodů. Šablony do oficiálního katalogu musejí splňovat přísná kritéria, která do značné míry svazují programátory a grafiky a neumožňují jim produkovat šablony takové kvality vzhledu, jak je tomu u dalších obchodů a studií. Dále je zde velké množství šablon, které jsou zastaralé a o které se jejich autoři již nestarají a představují tedy bezpečnostní riziko.

Themeforest naproti tomu nabízí šablony, které jsou aktualizované, sledují nejnovější trendy ve vývoji redakčního systému WordPress a podporují jeho nejnovější funkce. Šablony se cenově pohybují od 500 do 1500,-Kč.

Šablony na stránkách studia Elegantthemes jsou dostatečně kvalitní a distribuovány pod licencí GNU GPL v2. Zároveň se jedná o stabilní firmu, která se tvorbou WordPress šablon zabývá již od roku 2008. Šablony disponují propracovaným systémem aktualizací a podpory. Celkem je zde 87 šablon.

Themes4all jsou čeští tvůrci WordPressových šablon. Na trh vstoupili roku 2012 a zatím mají na kontě 76 WordPress produktů. Mezi zajímavé produkty patří také jejich responsivní parallax slider plugin, který je zdarma.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!