Tipy kde vybrat kvalitní WordPress šablonu

Při výběru WordPress šablony je dobré předem určit všechny požadavky, které budou na web kladeny. Také je třeba si uvědomit, že redakční systém WordPress v základu obsahuje pouze tři šablony, které jsou určeny pro blogy a nejsou tudíž pro internetový magazín, firemní web nebo osobní prezentaci příliš vhodné.

Pro snížení nákladů na tvorbu webu doporučujeme do začátku vybrat šablonu zdarma, například z oficiálního katalogu šablon dostupného na www.wordpress.org. Další možností je zakoupit šablonu z “tržiště” či od studia, které se specializuje na prodej a distribuci WordPress šablon a u nichž je výhodný poměr cena/kvalita.

Renomované stránky, kde lze získat WordPress šablonu:

  • www.wordpress.org – Oficiální katalog, obsahuje více než 2200 šablon. Všechny šablony jsou zdarma.
  • www.themeforest.net – Internetový obchod s šablonami pro různé redakční systémy. Pro WordPress je zde více než 3800 šablon. Šablony se zde prodávají od $25. Themeforest je znám svojí vysokou kvalitou a každému zde můžeme doporučit nákup šablony. Pravděpodobně neseženete šablony vyšší kvality než právě na Themeforest.
  • www.elegantthemes.com – Jedno z nejstarších studií zabývajících se tvorbou WordPress šablon, aktuálně jich mají 87. Přístup ke všem šablonám lze získat zakoupením předplatného. Cena je stanovena na $39 za rok. Šablony jsou průměrné kvality.
  • www.themes4all.com – Čeští vývojáři šablon. Ceny jsou velmi nízké. Najdete zde také 30 šablon zdarma.

Poznámka: Šablony z www.wordpress.org bohužel nejsou pro tvorbu profesionálního webu vhodné, a to z několika důvodů. Šablony do oficiálního katalogu musejí splňovat přísná kritéria, která do značné míry svazují programátory a grafiky a neumožňují jim produkovat šablony takové kvality vzhledu, jak je tomu u dalších obchodů a studií. Dále je zde velké množství šablon, které jsou zastaralé a o které se jejich autoři již nestarají a představují tedy bezpečnostní riziko.

Themeforest naproti tomu nabízí šablony, které jsou aktualizované, sledují nejnovější trendy ve vývoji redakčního systému WordPress a podporují jeho nejnovější funkce. Šablony se cenově pohybují od 500 do 1500,-Kč.

Šablony na stránkách studia Elegantthemes jsou dostatečně kvalitní a distribuovány pod licencí GNU GPL v2. Zároveň se jedná o stabilní firmu, která se tvorbou WordPress šablon zabývá již od roku 2008. Šablony disponují propracovaným systémem aktualizací a podpory. Celkem je zde 87 šablon.

Themes4all jsou čeští tvůrci WordPressových šablon. Na trh vstoupili roku 2012 a zatím mají na kontě 76 WordPress produktů. Mezi zajímavé produkty patří také jejich responsivní parallax slider plugin, který je zdarma.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru