WordPress návody

Vylepšené vyhledávání na webu

Autor příspěvku Martin H.

Integrované vyhledávání WordPressu není vždy dokonalé a nenabízí žádné statistiky a nástroje pro další práci s daty vyhledávání uživatelů. Zajímavým náhradním řešením je plugin Swiftype Search, který po instalaci nahradí původní vyhledávač WordPressu.

Swiftype nabízí relevantnější výsledky hledání, ušetří kapacitu vašeho serveru (hledání probíhá na straně serverů Swiftype) a především máte okamžitě k dispozici kompletní statistiky používání vyhledávače. To znamená, že přesně uvidíte co a kolikrát vaši čtenáři hledají. Tato data můžete následně analyzovat a nabízet čtenářům ještě zajímavější obsah na základě toho, co je zajímá.

Ještě před instalací pluginu si vytvořte účet na swiftype.com, kde vám bude přidělen api klíč – ten následně vložíte do nastavení pluginu.

swiftype

Jakmile nainstalujete plugin a vložíte váš api klíč, stačí už jen zadat název vyhledávacího enginu (je celkem jedno co použijete) a nechat swiftype zaindexovat váš web pomocí tlačítka Synchronize.

swiftype2

Jakmile dojde k synchronizaci dat, je plugin na webu již aktivní a o vyhledávání se stará Swiftype. Veškeré statistiky můžete vidět přímo na stránkách swiftype.com po přihlášení.

Nevýhodou je, že na jednom účtu můžete mít zdarma pouze jeden vyhledávací engine. Pro tvorbu dalších si musíte zaplatit prémiový účet (ale zřejmě vám nikdo nezabrání vytvořit si více účtů a používat swiftype na všech webech, ač to není úplně košer).

Dejte vědět, zda Swiftype používáte a jak se vám líbí.

Ještě přidávám videonávod k použití od tvůrců Swiftype:

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!