5 nástrojů pro testování výkonu vaší stránky

Rychlost načítání webové stránky je důležitou součástí úspěchu. Například vyhledávač Google to říká již skoro čtyři roky a dokonce existuje mnoho studií, které potvrzují, že rychlost načítání stránek je pro Google důležitým faktorem.

Google dokonce má vlastní nástroje, které pomáhají zlepšit rychlost načítání stránek.

Rychlost načítání stránek zlepšuje například konverzní poměr nebo uživatelskou přívětivost. Podle studie, kterou provedl Tagman, se jedna sekunda v prodlení rovná ztrátě 7% z konverzního poměru. Další studie potvrzuje, že  až 47% uživatelů internetu je předpokládá, že se stránka načte za méně než 2 sekundy.

Ve zkratce, pokud provozujete svůj business na internetu, měli byste dosáhnout toho, aby se vaše webová stránka načítala za méně než dvě sekundy.

Co může způsobit pomalé načítání stránky?

Existují desítky důvodů, proč se stránky načítají pomalu. Jednou z prvních věcí, co byste měli zkontrolovat je hosting. Využívat služeb kvalitního poskytovatele hostingu může mít velký dopad na rychlost načítání stránek.

Pokud nevíte, jak vybrat správného poskytovatele hostingu, podívejte se na náš článek Jak vybrat správný hosting pro WordPress.

Další věci, které můžete udělat pro zlepšení rychlosti načítání stránek:

  • Optimalizace obrázků – komprimujte obrázky předtím, než je dáte na web. U WordPressu k tomu můžete použít plugin WP Smush.it.
  • Odstraňte nepotřebné pluginy – máte na webu deaktivované pluginy? Smažte je.
  • Optimalizace databáze – pro optimalizaci zkuste plugin WP-Optimize. Pomáhá vyčistit databázi od zbytečných meta / revizí.

Pět nástrojů zdarma pro online testování výkonu webové stránky

webpagetest.org

WEBPAGETEST
WEBPAGETEST

Jeden z nejlepších online nástrojů, který vám pomůže provést test výkonu vaší webové stránky. Test můžete spustit z několika míst po světě a můžete si také vybrat i prohlížeč.

Jedninou nevýhodou je, že někdy musíte čekat ve frontě, než se provede test.

Pingdom

Pingdom
Pingdom

Pingdom test je zdarma a poskytne vám komplexní informace o výkonu vaší stránky. Zjistíte rychlost načítání stránek, velikost stránky a další. Můžete také změřit, jak dlouho trvalo jednotlivému prvku na specifické stránce, než se načetl. Díky tomu se na něj můžete zaměřit a zrychlit tak načítání stránky.

Pingdom nabízí několik míst, odkud můžete test provést a dokonce lze výsledky sdílet na sociálních sítích.

Skvělá je také uložená historie, kdy můžete porovnávat aktuální test se  staršími.

GTMetrix

gtmetrix
gtmetrix

Další skvělý nástroj pro měření výkonu stránky. Tato stránka poskytne všechny užitečné informace, které potřebujete k optimalizaci výkonu stránky.

Dokonce si zde můžete stáhnout optimalizované obrázky a nahradit s nimi ty původní. Nicméně pokud jich na stránce máte hodně, doporučuji raději použít plugin Smush.it.

Google PageSpeed Insights

PageSpeed Insights
PageSpeed Insights

PageSpeed Insights vznikl z posedlosti Googlu na rychlosti načítání stránek. Zjistíte zde rychlost načítání stránky na mobilních i stolních zařízeních. Nástroj otestuje vaši stránku a zobrazí dosažené skóre.

Zároveň zjistíte zajímavé tipy, jak odstranit nedostatky a udělat vaši stránku více uživatelsky přívětivou.

Load Impact

loadimpact
loadimpact

Tento online nástroj zkontroluje stránku tak, že provede obsáhlý test rychlosti a výkonu, a zobrazí užitečné vizuální informace.

Existuje velké množství nástrojů pro test webu, jaké jsou vaše oblíbené?

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

3 názory na “5 nástrojů pro testování výkonu vaší stránky”

  1. dobrý den, prosím zda mohu se vás zeptat na názor. abych vám to vysvětlil, jedná se o otvírání stránky-poradte.cz. je to takhle asi před dvěma měsíci mi to šlo otvírat-stránka-poradte.cz, ale teď již to nejde. mám kabelovku, ptal jsem se kamaráda, má taky tu stejnou kabelovou síť jako já. mu se ta stránka načítá-poradte.cz. minulý týden mi byl opraven pc na dálku. i techniků jsem se ptal proč mi ta stránka poradte.cz nejde- oni mi řekli, že to musí být chyba od té kabelovky. prosím jaký máte názor? děkuji vám za váš čas-přeji hezký den.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru