WooCommerce

WooCommerce 5.0

WooCommerce 5.0
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WooCommerce 5.0 je označena jako malá aktualizace a obsahuje:

  • 255 úprav v jádře
  • a 163 úprav v novém WooCommerce Admin.

Protože se jedná o minor aktualizaci, mělo by vše být zpětně kompatibilní s předchozí verzí.

Co je nového ve WooCommerce 5.0?

WooCommerce přechází na nový systém verzování a nebude již dále využívat Semver (verzovací schéma). Z toho důvodu je i verze 5.0 zpětně kompatibilní. V případě číslování pomocí Semver by zde již toto nebylo deklarováno. WooCommerce bude nově využívat stejný verzovací systém jako WordPress.

WooCommerce Admin 1.9.0

V aktuální verzi WooCommerce je přibalen i nový WooCommerce Admin ve verzi 1.9.0, součástí jeho aktualizace jsou především opravy chyb.

Významné úpravy a opravy

  • Počítání počtu recenzí – dodatečná oprava z předchozí verze 4.9, kde sice došlo k opravě, ale jen částečné.
  • Odebírání staré sekce Přehledy – od WooCommerce 4.0 je přidána do administrace nová sekce Analytiky, kde můžete nalézt detailnější statistiky prodejů. Vývojáři WooCommerce doporučení začít používat novou sekci Analytiky, protože staré Přehledy budou již brzy odstraněny. Nově se zde začíná objevovat hláška o ukončení.
  • CSS proměnné – do CSS stylů byly přidány CSS proměnné, které by měly ulehčit práci vývojářům, kteří chtějí upravit WooCommerce výchozí styly.
  • Obnovení produktů, objednávek a kupónů – dříve, když došlo k obnovení stavu, byly položky obnoveny do stavu Koncept. Nově je obnovení provedeno do stavu, v jakém se nacházely při jejich vložení do koše.
  • Změna typu produktu s připojenými soubory – dříve, když došlo k objednání produktu s položkami ke stažení a následné změně typu produktu (například na variabilní produkt), došlo ke ztracení práv ke stažení souboru. Chyba byla opravena.

Změny v databázi

I když k žádným změnám ve schéma DB nedošlo, kvůli opravě počtu recenzí bude vyžadována její aktualizace na verzi 5.0.0.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!