WooCommerce

WooCommerce 7.5

WooCommerce
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WooCommerce 7.5 je k dispozici ke stažení. Tato aktualizace by měla být zpětně kompatibilní. Celkem je v aktualizaci:

  • 278 změn WooCommerce jádra
  • 170 změn ve WooCommerce Blocks

Co je nového ve WooCommerce 7.5?

Podpora pro Style Book

Gutenberg 14.8 představil knihu stylů (Style Book), která umožňuje obchodníkům, webovým vývojářům a správcům stránek prohlížet náhledy jednotlivých bloků. S pluginem WooCommerce Blocks 9.5.0 jsou bloky Doporučený produkt (Featured Product) a Doporučená kategorie (Featured Category) kompatibilní s touto funkcí. To vám umožňuje prohlédnout si náhledy všech změn v globálních stylech.

Globální styly

Kromě náhledů bloků v rámci knihy stylů (Style Book) byly také různé bloky upraveny od pevně zakódovaného CSS směrem ke globálním stylům. Od verze WooCommerce Blocks 9.5.0 bloky Produktové tlačítko (Product Button), Hodnocení produktu (Product Rating) a Cena produktu (Product Price) využívají globální styly.

Blok Hodnocení produktu (Product Rating) získal podporu pro globální styly odsazení, což usnadňuje přidání mezery kolem něj.

Nové bloky

Nově WooCommerce obsahuje tyto bloky:

  • Blok drobečkové navigace obchodu (Store Breadcrumbs block): Poskytuje jasnou a snadno sledovatelnou navigační stopu, která umožňuje uživatelům rychle pochopit, kde se v obchodě nachází, a usnadňuje navigaci do předchozích částí.
  • Blok Počet výsledků produktů (Product Results Count block): Zobrazuje celkový počet produktů a kolik z nich je aktuálně zobrazeno na základě globálního dotazu.
  • Blok Řazení katalogu (Catalog Sorting block): Umožňuje uživatelům řadit produkty v rámci kategorie podle různých kritérií, jako je cena, popularita a novost.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!