WordPress 4.0 přidá do instalace výběr jazyka

Ve WordPressu 4.0 budou uvedeny některé z důležitých jazykových vylepšení, které mají ulehčit život uživatelům ne tak zběhlých v anglickém jazyce.

Mezi plánovaná vylepšení patří:

  • Výběr jazyka pro instalační proces
  • Vyhledávání pluginů a šablon dostupných ve vašem jazyce přes administraci WordPressu
  • Změna jazyka v přes administrační rozhraní WordPressu
  • Všechny lokalizační balíčky by měly být automaticky generovány a okamžitě dostupny jako součást procesu vydání jádra
  • Lokalizační balíčky by měly být použity pro první stažení z WordPress.org. Pro aktualizace by se použily už pouze jazykové balíčky bez nutnosti nejprve aktualizovat anglickou verzi a až poté přidat lokalizaci.

Důvodem pro tyto úpravy je především to, že WordPress používá pouze 5-10% anglicky rodilých mluvčích. Strůjcem celého procesu vylepšení jazykové podpory je Andrew Nacin, který také publikoval celý plán úprav. První z těchto cílů je již hotov (viz obrázek níže).

Po stáhnutí nejnovější testovací verze WordPressu se před samotnou instalací nejprve zobrazí okno s výběrem jazyka. Jazyk, který zvolíte bude aktivován automaticky a proběhne v něm zbytek instalačního procesu.

WordPress výběr jazyka
WordPress výběr jazyka

Toto zdánlivě malé vylepšení instalačního procesu může pomoci přivést k WordPressu nové uživatele, které předtím odrazovala instalace v anglickém jazyce. Matt Mullenweg uvedl, že v květnu 2014 došlo k tomu, že počet stažení neanglických instalačních balíčků WordPressu překročil počet stažení anglických. Z toho důvodu se rozšiřuje podpora WordPressu i pro tuto neanglicky mluvící masu uživatelů.

Mezinárodní vylepšení u verze 4.0 mají obrovský potenciál k tomu, aby došlo ke změně rozložení komunity WordPressu anebo k ještě větší popularitě tohoto našeho redakčního systému.

Jak se k tomuto tématu stavíte vy? Je to krok dopředu?

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “WordPress 4.0 přidá do instalace výběr jazyka”

  1. No myslím že dobré správy, a obzvlášť pre mňa keďže mám rád keď je rozhranie v slovenčine a rád prekladám pluginy do slovenčiny, napríklad včera som hneď potom čo som našiel skvelý plugin Responsive Lightbox by dFactory tak som ho preložil do SK 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru