WPlama

První měsíc mezi vámi

Dnes je tomu přesně měsíc, kdy jsme vypustili Lamu do světa. Jakpak jí to šlo, si můžete přečíst v tomto článku.

Statistika z Google Analytics

Celkem se na Lamu přišlo podívat 3110 návštěvníků, z nichž se 47,5% vrátilo. Návštěvníci zde v průměru stráví skoro pět a půl minuty a za tu dobu si prohlédnou 3 stránky. Návštěvníci k nám nejvíce přistupovali přímo (30,35%), poté ze sociálních sítí (28,46%), odkazujících stránek (28,1%) a až nakonec z vyhledávačů (12,99%).

Nejčtenější a nejkomentovanější

Celkem jsme pro vás během prvního měsíce vytvořili 80 příspěvků. Nejčtenější článek byl Kvalitní obrázky zdarma ke stažení a k jakýmkoliv účelům, kde najdete několik tipů na servery s obrázky, které je distribuují pod licencí CC0 nebo Public Domain. Druhým článkem, který vás zajímal byl Nastavení WordPressu, která možná neznáte. Ten obsahuje seznam mnoha nastavení WordPressu pomocí wp-config.php. Třetím nejčtenějším článkem byl detailní pohled na Licence nejen k šablonám, pluginům a WordPressu.

Nejkomentovanějším článkem je Kvalitní obrázky zdarma ke stažení a k jakýmkoliv účelům. Dále pak Tipy a nástroje pro výběr vhodné domény webu/blogu, který vám pomůže s celým procesem výběru domény. Třetí místo obsadil článek Nastavení WordPressu, která možná neznáte.

Naše oblíbené články:

Tomáš: Pokud bych vynechal příspěvky, které jsou zde už uvedeny, tak se mi líbily články: 7 způsobů jak bojovat se spamem u WordPressu, Jak na Gravatar a Simpsonovi pomocí CSS.

Martin: Za užitečný považuji článek Automatické postování příspěvků na sociální sítě, dále bych připomněl článek Jak umožnit návštěvníkům přidávat články na váš web, který pomůže například při tvorbě PR webu apod.

Poradna a komunita

Jsem rád, že můžeme oznámit spolupráci s naswp.cz, kdy jsme se s Radkem Kučerou domluvili na propojení našich projektů. Prozatím jsme spojili Facebook profily v jeden, aby nedocházelo k roztrhání české WordPress komunity a začali jsme spolupořádat MeetUp Plzeň (pokud vše půjde dobře, další měsíc bychom udělali MeetUp Brno).  Jako náš další příspěvek do české komunity WordPressu jsme se rozhodli spustit poradnu WordPressu ve stylu StackOverflow. Jak funguje, najdete v článku Představení poradny.

Plánů do budoucna máme hodně a již brzy plánujeme další rozšíření WPlamy.cz, mezi které patří: Guest posting, shromažďovač RSS WordPress blogů z Česka a další…

Pokud se vám naše práce tady líbí, můžete nás podpořit sdílením odkazů na sociálních sítích, nebo nás můžete sledovat na Twitteru:

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “První měsíc mezi vámi”

  1. Gratulujem, keď som sem prišiel prvý krát tak som si myslel že ide len o ďalší WP web ale mýlil som sa, začali ste pridávať kvalitné a zaujímavé články 🙂 najviac sa mi páčil taký odľahčujúci článok Simpsonovi pomocí CSS 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte e-mail, ať o nic nepřijdete!

Zkontrolujte svoji doručenou poštu nebo spam koš, abyste mohli svůj e-mail potvrdit.

Vylaďte WordPress stránky s naším tahákem

V e-booku najdete informace a rady pro WordPress od A do Z. Zadejte e-mail a my vám WordPress tahák pošleme.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu nebo spam koš, abyste mohli svůj e-mail potvrdit.

Přejít nahoru