WordPress obecně

WordPress 4.8 “Evans”

William John “Bill” Evans
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress 4.8 je pojmenovaný “Evans” po jazzovém skladateli a pianistovi Williamu Johnu “Bill” Evansovi. WordPress 4.8 obsahuje velké množství vylepšení, které si v tomto článku představíme.

Jedná se například o tři nové mediální widgety, vylepšený textový widget nebo vylepšení sekce s novinkami v administraci.

Vzrušující nové widgety

Vzrušující nové widgety

Vzrušující nové widgety

Obrázkový widget

Přidat obrázek do widgetu je nyní tak snadné a dostupné pro všechny uživatele WordPress. Dokonce k tomu není třeba znát HTML. Jednoduše vložíte obrázkový widget na své místo a nastavíte jej.

Video widget

Umístit video na web do sidebaru je nyní opravdu snadné. Opět bez nutnosti používat HTML. Stačí vložit widget na místo a nastavit video.

Audio widget

Podobně jako obrázkový a video widget je tu nově také audio widget, pomocí kterého snadno vložíte zvukovou stopu do sidebaru. Vše přes sekci Média.

Rich Text Widget

Velmi očekávaný widget zjednoduší práci všem začátečníkům a méně zkušeným uživatelům. Tento widget vylepšuje základní Text widget tak, že umožňuje vytvářet obsah ve vizuálním editoru. Díky tomu můžete snadno vytvářet odkazy, tučný text nebo třeba odrážkový seznam.

Vylepšená práce s odkazy


Už jste někdy zkoušeli upravit odkaz nebo text okolo odkazu? Pořádně to nešlo a byly s tím problémy. Když se upravoval text za odkazem, tak se z něj taky stal odkaz. Nebo když jste upravovali text odkazu, ale odkaz se na něm nevytvořil.

S nově přepracovanými hranicemi odkazu je tento proces mnohem lepší.

Blízké WordPress události

Nedaleké WordPress akce

Nedaleké WordPress akce

Věděli jste, že WordPress má aktivní komunitní skupiny, které se pravidelně potkávají ve více než 400 městech na celém světě? WordPress nyní upozorňuje na události, které pomáhají vylepšit vaši práci s WordPress a na kterých můžete potkat nové lidi.

V administraci WordPress se uživatelé pohybují často a nyní v ní nejdou nedaleké nadcházející WordCampy a oficiální MeetUpy.

Účastí na těchto komunitních akcích můžete vylepšit své vědomosti o WordPress a pracovat s lidmi, které byste jinak nepotkali. Nové události najdete velmi snadno, stačí se přihlásit do WordPress administrace a podívat se na Nástěnku na nový widget Události a Novinky.

Další vývojářská vylepšení

Zdroj: WordPress 4.8 “Evans”

 

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!