zámek a klávesnice

WordPress 5.1.1

WordPress 5.1.1 je bezpečnostní a údržbová aktualizace, která obsahuje 10 oprav a vylepšení.

Aktualizace obsahuje změny určené pro pomoc hostingu a uživateli s nárůstem vyžadované minimální verze PHP, která přijde ve WordPress 5.2.

Dále WordPress 5.1.1 obsahuje několik bezpečnostních vylepšení, které upravují filtrování a ukládání komentářů v databázi. Zde bylo riziko cross-site scripting. Touto chybou nebyla zasažena jen verze 5.0, ale i předchozí. Opět je tedy důležité aktualizovat.

Další významné body aktualizace:

 • Hosting nyní může nabídnout tlačítko, aby si uživatelé aktualizovali PHP.
 • Doporučená verze PHP, používaná zprávou “Aktualizujte PHP”, může být nyní filtrovaná.
 • Další menší úpravy chyb.

WordPress 5.1.1 by se měla nainstalovat automaticky, případně si ji můžete stáhnout z oficiálních stránek nebo provést aktualizaci v administraci WordPress v sekci Nástěnka → Aktualizace.

Více informací v oficiálním článku WordPress 5.1.1 Security and Maintenance Release.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “WordPress 5.1.1”

 1. Dobrý den,
  mám prosbu. Po poslední aktualizaci wordpressu mi přestalo fungovat přepínání mezi wordpress builderem a Divi builderem. Pokud udělám příspěvěk ve WordPress builderu a potom přepnu do Divi, tak dostanu tohle chybové hlášení:
  TypeError: Cannot read property EditorManager of undefined in TinyMCE in div in ETBuilderTinyMCE in div in div in t in ETBuilderModule in WithDynamicContent (ETBuilderModule) in ForwardRed in t in WithDynamicContent(t)…

  Používám od Child šablonu od vás a mám problém s H2 nadpisy, které jsou na mobilu strašně malinké, jakoby vůbec nebraly formátování H2. Jediný fígl, kterým jsem to obešla, bylo písmo zvětšit právě v Divi Builderu, jenže tam už se teď nedostanu. Nevíte, kde by mohl být problém s tím H2? Když upravím CSS, tak se to vždycky propíše jenom do desktopu, jako kdyby ten mobil měl někde nadřazený styl a vůbec nebral v potaz změny v CSS v Child šabloně.
  Moc děkuji za odpověď.

  1. Zdravím,
   u těch nadpisů bude nejspíše úprava v CSS, která se aplikuje jen pro malé zařízení. Potřeboval bych URL, kde je to na webu.

   Co se týče té chyby Divi, tak zkuste save mod, který vypne pluginy a child, zda to bude fungovat. Pokud ano, je zde chyba v kompatibilitě a bude potřeba najít, co to způsobuje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru