WordPress obecně

WordPress 5.1.1

zámek a klávesnice
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress 5.1.1 je bezpečnostní a údržbová aktualizace, která obsahuje 10 oprav a vylepšení.

Aktualizace obsahuje změny určené pro pomoc hostingu a uživateli s nárůstem vyžadované minimální verze PHP, která přijde ve WordPress 5.2.

Dále WordPress 5.1.1 obsahuje několik bezpečnostních vylepšení, které upravují filtrování a ukládání komentářů v databázi. Zde bylo riziko cross-site scripting. Touto chybou nebyla zasažena jen verze 5.0, ale i předchozí. Opět je tedy důležité aktualizovat.

Další významné body aktualizace:

 • Hosting nyní může nabídnout tlačítko, aby si uživatelé aktualizovali PHP.
 • Doporučená verze PHP, používaná zprávou „Aktualizujte PHP“, může být nyní filtrovaná.
 • Další menší úpravy chyb.

WordPress 5.1.1 by se měla nainstalovat automaticky, případně si ji můžete stáhnout z oficiálních stránek nebo provést aktualizaci v administraci WordPress v sekci Nástěnka → Aktualizace.

Více informací v oficiálním článku WordPress 5.1.1 Security and Maintenance Release.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

 • Dobrý den,
  mám prosbu. Po poslední aktualizaci wordpressu mi přestalo fungovat přepínání mezi wordpress builderem a Divi builderem. Pokud udělám příspěvěk ve WordPress builderu a potom přepnu do Divi, tak dostanu tohle chybové hlášení:
  TypeError: Cannot read property EditorManager of undefined in TinyMCE in div in ETBuilderTinyMCE in div in div in t in ETBuilderModule in WithDynamicContent (ETBuilderModule) in ForwardRed in t in WithDynamicContent(t)…

  Používám od Child šablonu od vás a mám problém s H2 nadpisy, které jsou na mobilu strašně malinké, jakoby vůbec nebraly formátování H2. Jediný fígl, kterým jsem to obešla, bylo písmo zvětšit právě v Divi Builderu, jenže tam už se teď nedostanu. Nevíte, kde by mohl být problém s tím H2? Když upravím CSS, tak se to vždycky propíše jenom do desktopu, jako kdyby ten mobil měl někde nadřazený styl a vůbec nebral v potaz změny v CSS v Child šabloně.
  Moc děkuji za odpověď.

  • Zdravím,
   u těch nadpisů bude nejspíše úprava v CSS, která se aplikuje jen pro malé zařízení. Potřeboval bych URL, kde je to na webu.

   Co se týče té chyby Divi, tak zkuste save mod, který vypne pluginy a child, zda to bude fungovat. Pokud ano, je zde chyba v kompatibilitě a bude potřeba najít, co to způsobuje.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.