WordPress obecně

WordPress 5.1 “Betty”

Betty Carter
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress 5.1 byl pojmenován po jazzové vokalistce Betty Carter. Aktualizace je dostupná v administraci WordPress stránky nebo ke stažení z oficiálních stránek wordpress.org.

Nová aktualizace navazuje na předchozí verzi WordPress 5.0, která představila nový blokový editor Gutenberg. WordPress 5.1 míří na celkové vylepšení výkonu a přináší nové nástroje pro správce a vývojáře.

Zdraví stránky

Nová bezpečnostní funkce ve WordPress se jmenuje Site Health (Zdraví stránky). WordPress nově může zobrazit administrátorům stránky zprávu, že WordPress běží na zastaralé verzi PHP (programovacím jazyku, který WordPress využívá).

Site health

Site health

Když nainstalujete nový plugin, WordPress jej pomocí funkce Site Health otestuje, zda je s používanou verzí PHP kompatibilní. Pokud plugin vyžaduje verzi PHP, která není podporovaná, tak se zabrání aktivování pluginu.

Výkon editoru

WordPress 5.1 obsahuje výkonové vylepšení nového výchozího editoru. Práce s ním by měla být nově plynulejší a měl by se rychleji načítat.

Další vylepšení se očekávají v následujících aktualizacích.

Vylepšení pro vývojáře

Multisite Metadata

Do databáze byla přidána nová tabulka, která bude obsahovat metadata stránek. Díky tomu je možné ukládat relevatní data v rámci sítě stránek.

Cron API

Cron API bylo vylepšeno a byly do něj přidány nové funkce a filtry, které pomůžou se získáním potřebných dat.

Nový proces sestavení JS

WordPress 5.1 obsahuje také  nové možnosti sestavení JavaScriptu.

Zdroj: WordPress 5.1 “Betty”

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!