Nina Simone

WordPress 5.6 “Simone”

WordPress 5.6 je pojmenován po skvělé muzikantce Nině Simone. Nová verze WordPress přináší novou výchozí šablonu a kolekci nových bloků pro editor Gutenberg.

Větší flexibilita rozložení

Vytvářejte obsah pomocí více možností nastavení a bez nutnosti znalosti kódu. Používejte jeden sloupec nebo mix sloupců s vlastní šířkou, hlavičky přes celou šířku těla stránky, přechody barev a další.

Více opakovaných bloků

U některých šablon můžete vytvářet stránky za pomoci předpřipravených uložených bloků. Díky tomu je tvorba stránek velmi jednoduchá a rychlá.

Lepší video

Pro videa můžete nově nahrát titulky přímo u příspěvku nebo stránky.

Šablona Tweny Twenty-One

Šablona Tweny Twenty-One
Šablona Tweny Twenty-One

Tweny Twenty-One je nová výchozí šablona pro WordPress. Je vytvořena speciálně pro blokový editor a obsahuje předpřipravená barevná schémata. Díky tomu můžete během několika sekund přepnout barevné schéma nebo rozložení a upravit vzhled webu.

Nová šablona také splňuje požadavky přístupnosti a má implementované některé standardy Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1 na úrovni AAA.

Pastelové barvy
Pastelové barvy

Šablona Tweny Twenty-One obsahuje předdefinovaná barevná schémata, které splňují AAA standardy pro kontrast barev. Samozřejmostí je i výběr vlastní barvy pozadí, kdy šablona automaticky upraví barevnost ostatních prvků, aby došlo ke splnění standardů přístupnosti.

Vylepšení pro uživatele

Automatické aktualizace

Roky mohli nastavit automatické aktualizace jen vývojáři. Nově je tato možnost přidána přímo do WordPress administrace. U nově vytvářených stránek je tato možnost vždy povolena ve výchozím nastavení.

Prohlášení o přístupnosti

I když nejste expert, můžete dát ostatním vědět, že vaše stránka splňuje požadavky přístupnosti. Nový plugin obsahuje možnost tvorby a editace této stránky.

Integrované vzory

Všechny výchozí šablony nově obsahují předpřipravené bloky, které vám pomůžou vytvářet nový obsah. Vzory si můžete upravit podle svých představ (barevnost, obrázky, text).

Vylepšení pro vývojáře

Ověřování REST API pomocí hesla aplikace

Díky nové funkci API můžete ověřit přístup pomocí hesla aplikace. Připojení do API bude takto bezpečnější. Nová funkce vám také umožní vidět, jaké aplikace jsou připojené a co dělají.

Další krok k podpoře PHP 8

Verze 5.6 je prvním krokem k podpoře PHP 8 u jádra. Přečtěte si poznámky pro vývojáře.

jQuery

Aktualizace jQuery je proces, který provází verze WordPress 5.5, 5.6 a 5.7. Otestovat kompatibilitu si můžete s pluginem Test jQuery Updates. V případě, že vám aktualizace způsobí problémy v administraci (nefunkční slider, nefungující tlačítko, atd.) zkuste nainstalovat plugin Enable jQuery Migrate Helper.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “WordPress 5.6 “Simone””

  1. Jen bych rád dodal, že kombinace WP 5.6 a neaktualizovaného Divi může být kolizní. Měl jsem problémy se zobrazením modulu galerie, pravděpodobně po aktualizaci jádra WordPressu. Po včerejší aktualizaci Divi již vše v pořádku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru