WordPress návody

Jak přidat pro WordPress stránky možnost přiřazení do rubriky

Tvorba uživatele ve WordPress
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress v základním nastavení obsahuje dva typy obsahu – stránky a příspěvky. V čem se liší jsme popsali v článku Jaký je rozdíl mezi stránkou a příspěvkem.

Právě jedním z rozdílů je, že stránky nelze přiřazovat do kategorií. Pokud ovšem toto nastavení potřebujete přidat, v článku vám ukážeme jak na to.

Přidání kategorií pro stránky ve WordPress

Pro přidání kategorie pro stránky bude potřeba nainstalovat plugin Create And Assign Categories For Pages. Plugin se nachází se v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Create And Assign Categories For Pages

Plugin neobsahuje žádné nastavení a ihned po instalaci a aktivaci je plně funkční.

Nyní můžete jít do Stránky → Rubriky, případně Stránky → Štítky a vytvořit si požadované kategorie a štítky. Ty pak můžete přidávat ke stránkám. Samozřejmě funguje také jejich vytváření přímo z úpravy stránek.

Výběr rubriky a štítků pro stránky

Výběr rubriky a štítků pro stránky

Archivy pro stránky rubrik a štítků se automaticky používají ze souborů archive.php a tag.php v šabloně. Jejich design bude tedy shodný s archivem pro příspěvky.

Pozor na možnou nekompatibilitu s Gutenberg editorem. V případě, že vám to bude zlobit, jej můžete deaktivovat pomocí pluginu Klasický editor.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!