WordPress 6.3 “Lionel”

WordPress 6.3 “Lionel”

Přivítejte WordPress 6.3 “Lionel”, pojmenovaný po Lionelu Hamptonovi, slavném americkém jazzovém umělci. Hampton byl jazzový vibrafonista, pianista a hráč na bicí nástroje, se proslavil spoluprací s velikány od Charlese Minguse po Quincyho Jonese a jako kapelník stejnojmenného orchestru Lionela Hamptona. Jeho umění a charitativní činnost byly oceněny cenou Grammy, hvězdou na hollywoodském chodníku slávy a Národní medailí umění.

Při objevování všeho, co “Lionel” nabízí, si nezapomeňte pustit něco z repertoáru Lionela Hamptona.

S WordPress 6.3 můžete vytvářet krásné webové stránky efektivněji než kdy dříve. Ať už chcete vytvořit celý web bez kódování, nebo jste vývojář, který si chce přizpůsobit každý detail. Nejnovější WordPress verze obsahuje aktualizované funkce a navigaci, které vám mají pomoci pracovat a tvořit s menším úsilím, nástroje pro návrh, které vám poskytnou větší kontrolu nad rozvržením, a přidané funkce pro lepší zážitek z tvorby webu.

“Lionel” představuje významnou kapitolu ve vývoji WordPressu jako nástroje pro vyjadřování. Je to vyvrcholení mnohaleté práce stovek přispěvatelů, které přináší výkonnější a ucelenější editační prostředí pro tvorbu webových stránek pomocí bloků. Pokračuje ve snaze učinit publikování na webu přístupné pro každého – je to jen nový začátek!

Matías Ventura, vedoucí vydání WordPressu 6.3

Co je nového ve WordPress 6.3?

Toto významné vydání otevírá nové možnosti tvůrčího vyjádření. Výkonné nástroje a propracované ovládání dodávají uživatelům jistotu a umožňují jim snadno spravovat své weby.

Provádějte vše v Editoru stránek

WordPress 6.3 poprvé spojuje obsah, šablony a vzory v Editoru stránek. Můžete přidávat stránky, procházet varianty stylů, vytvářet synchronizované vzory a využívat plnou kontrolu nad menu nabídkami. Strávíte méně času přepínáním mezi různými oblastmi webu – můžete se tak soustředit na to, co je nejdůležitější. Tvorbu.

Editor webu ve WordPress

Náhled Blokových šablon

Vyzkoušejte si šablony bloků předtím, než je změníte, a prohlédněte si Editor stránek s možnostmi přímého přizpůsobení předtím, než se rozhodnete pro nové téma.

Náhled Blokových šablon

Vytvářejte a synchronizujte vzory

Uspořádejte bloky a uložte je do sekce “Moje vzory” pro použití na celém webu. Můžete dokonce určit, zda se mají vzory (dříve označované jako “opakovaně použitelné bloky”) synchronizovat, aby jedna změna platila pro všechny části webu. Nebo můžete vzory využít jako výchozí bod s možností přizpůsobit si je konkrétnímu použítí.

Vytvářejte a synchronizujte vzory

Rychlejší práce s paletou příkazů

Přepněte na konkrétní šablonu nebo otevřete předvolby editoru pomocí nového nástroje, který vám pomůže rychle přistupovat k rozšířeným funkcím. Pomocí jednoduchých klávesových zkratek (⌘+k na Macu nebo Ctrl+k v systému Windows), kliknutím na ikonu vyhledávání na postranním panelu v zobrazení webu nebo kliknutím na hlavní lištu se během několika sekund dostanete tam, kam potřebujete, a provedete to, co potřebujete.

Rychlejší práce s paletou příkazů

Vylepšete své návrhy pomocí nových nástrojů

Nové ovládací prvky designu přinášejí větší všestrannost pro jemné doladění, počínaje možností přizpůsobit nadpisy z rozhraní bez nutnosti znalosti kódování. Ve Stylech můžete spravovat duotónové filtry pro podporované bloky a vybírat z možností poskytovaných šablonou nebo je zcela zakázat.

Sledování změn designu pomocí revizí stylu

Díky nové auditní stopě můžete nyní zjistit, jak váš web vypadal v určitém čase. Tyto revize můžete zobrazit na časové ose a jedním kliknutím obnovit předchozí styly.

Sledování změn designu pomocí revizí stylu

Anotace pomocí bloku Poznámky pod čarou

Poznámky pod čarou přidávají praktické poznámky k celému obsahu. Nyní můžete přidávat a propojovat poznámky pod čarou k jakémukoli odstavci.

Anotace pomocí bloku Poznámky pod čarou

Zobrazení nebo skrytí obsahu pomocí bloku Podrobnosti

Pomocí bloku Podrobnosti můžete zabránit zkažení překvapení, vytvořit interaktivní sekci otázek a odpovědí nebo skrýt dlouhý odstavec pod nadpisem.

Zobrazení nebo skrytí obsahu pomocí bloku Podrobnosti

Zlepšení výkonu

WordPress 6.3 obsahuje více než 170 výkonnostních aktualizací, včetně podpory odložení a asynchronního zpracování pro rozhraní API skriptů a podpory priority načítání pro obrázky. Tato vylepšení spolu s využitím blokových šablon, odloženým načítáním obrázků a načítáním emoji mohou výrazně zlepšit vnímanou dobu načítání vašeho webu.

Přístupnost zůstává hlavním tématem

WordPress 6.3 je díky více než 50 vylepšením přístupnosti napříč celou platformou přístupnější než kdykoli předtím. Vylepšené značení, optimalizovaná navigace pomocí karet a šipek, přepracovaná hierarchie nadpisů a nové ovládací prvky v editoru obrázků v administraci umožňují snadnější navigaci těm, kteří používají asistenční technologie.

Další zajímavosti

Nastavení poměru stran u obrázků
Určete poměry stran a zajistěte integritu designu, zejména při použití obrázků ve vzorech.

Vytvářejte své stránky bez rozptylování
V Editoru stránek je nyní k dispozici tvorba bez rozptylování.

Znovuobjevení horního panelu nástrojů
Přepracovaný horní panel nástrojů nabízí rodičovské selektory pro vnořené bloky, možnosti při výběru více bloků a rozhraní vložené do titulkového pruhu s ohledem na nové funkce.

Vylepšení zobrazení seznamu
V aktualizovaném zobrazení Seznamu můžete přetáhnout na každou vrstvu obsahu a odstranit libovolný blok.

Vytváření šablon pomocí vzorů
Vytvářejte jedinečné vzory, abyste mohli začít vytvářet šablony pomocí nového modálního okna umožňujícího přístup k výběru vzorů.

Změny v podpoře PHP
Podpora PHP 5 je ukončena. Nová minimální podporovaná verze PHP je 7.0.0.

Ochranné opatření při aktualizaci
WordPress nyní automaticky obnoví dříve nainstalovanou verzi pluginů nebo šablon, pokud se při neúspěšné ruční aktualizaci něco pokazí.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru