WordPress 6.4 Shirley

WordPress 6.4 “Shirley”

Přivítejte novou verzi WordPressu – 6.4 “Shirley”, pojmenovanou po ikonické jazzové umělkyni Shirley Horn. Její jedinečný hlas v mimořádném spojení s pianem z ní udělal jednu z nejvýraznějších tváří jazzu její generace. Cesta Shirley Horn z lokální washingtonské scény na mezinárodní pódia svědčí o její obětavosti a vytrvalosti. Její vliv dosáhl daleko za hranice tradičního jazzu a inspiroval publikum po celém světě. Užijte si hudbu Shirley Horn, zatímco budete objevovat, co nabízí WordPress 6.4.

Tato poslední verze WordPressu přináší novou výchozí šablonu a řadu vylepšení, které vás podpoří v kreativním procesu. Vytvářejte obsah s dalšími vylepšeními pro psaní. Prozkoumejte způsoby, jak přivést vize k životu a editujte stránky pomocí vylepšených nástrojů. Ať už jste ve WordPressu nováček nebo zkušený tvůrce, “Shirley” má co nabídnout. Objevte bezkonkurenční flexibilitu budování stránek pomocí bloků a realizujte své nápady.

Mnoho nových funkcí a vylepšení dostupných ve WordPress 6.4 spadá do kategorie “malých, ale šikovných.” Společně s flexibilitou šablony Twenty Twenty-four, pomáhají tyto aktualizace tvůrcům obsahu a vývojářům stránek šetřit čas a úsilí. Přitom i tato verze nabízí jednoduchost použití, jakou od WordPressu uživatelé očekávají.

Josepha Haden Chomphosy, vedoucí vydání WordPressu 6.4

Co je nového ve verzi 6.4

WordPres veze 6.4 přináší novou výchozí šablonu i řadu vylepšení stávajících funkcí, přístupnosti a výkonu. Podívejte se, jaké změny v této verzi najdete.

Seznamte se se šablonou Twenty Twenty-Four

Ten nejlepší zážitek z editace stránek přináší nová šablona Twenty Twenty-Four. Tuto novou mnohostrannou výchozí šablonu WordPress vytvořil se zřetelem ke třem hlavním skupinám uživatelů – od autorů textu přes umělce až po podnikatele. Čas i námahu ušetří rozšířená kolekce více než 35 šablon a vzorů. Celý svět kreativních možností máte u nohou s novými vychytávkami. Flexibilita Twenty Twenty-Four ideálně vyhovuje každému typu stránek.

Šablona Twenty Twenty-Four

Pište bez zábran

Nově dostupná vylepšení zaručí, že proces tvorby obsahu bude hladší než dříve. Objevte nové klávesové zkratky v panelu Zobrazení seznamu, propracovanější slučování seznamů, a vylepšenou kontrolu nad nastavením odkazů. Sloučený panel nástrojů pro navigaci, seznam a citace napomůže efektivnější práci se všemi nástroji, které potřebujete.        Vylepšení nástrojů pro psaní

Ještě lepší paleta příkazů

Poprvé WordPress představil paletu příkazů ve verzi 6.3. Jedná se o užitečný nástroj, ve kterém rychle najdete vše, co potřebujete. Paleta příkazů vám pomůže efektivně plnit úkoly a zrychlit výstavbu stránky. V této verzi oceníte vylepšení designu a nové příkazy specifických akcí pro bloky.Vylepšená paleta příkazů

Třídění a filtrování vzorů

Vzory jsou skvělým nástrojem pro zvýšení potenciálu bloků a zjednodušení výstavby stránky. WordPress 6.4 nabízí možnost organizovat vzory do vlastních kategorií. Nové pokročilé filtrování v sekci vzorů umožňuje ještě jednodušší vyhledání vašich vzorů.Třídění a filtrování vzorů

Více designových nástrojů pro větší kreativitu

Stavte krásné a funkční stránky s rozšířeným setem designových nástrojů. Hrajte si s obrázky pozadí ve skupině bloků pro unikátní design a přitom zachovejte poměry jednotlivých prvků. Chcete přidat tlačítko do vašeho bloku navigace? Nyní to lze udělat pohodlně, bez jediné řádky kódu.Více designových nástrojů ve WordPress

Nechte své obrázky zazářit

Povolte funkci lightbox a dovolte návštěvníkům prohlížet obrázky ve fullscreen módu. Tento mód můžete povolit globálně nebo pouze pro specifické obrázky.

Funkce Lightbox ve WordPress

Přejmenujte skupinu bloků

Nyní je možné také upravovat názvy pro skupinu bloků. Můžete tak lépe zorganizovat a odlišit oblasti obsahu vašich stránek. Jména skupin bloků uvidíte v panelu Zobrazení seznamu.Přejmenování skupiny bloků

Náhledy obrázků v Zobrazení seznamu

Nové náhledy pro galerii a bloky obrázků v panelu Zobrazení seznamu vám pomůžou v lepší orientaci. Nyní uvidíte na první pohled kde a jaké obrázky máte.Náhledy obrázků v Zobrazení seznamu

Sdílejte vzory mezi stránkami

Potřebujete využít své vzory i na jiné stránce? Nyní můžete využít import a export ve formě JSON souborů v sekci Zobrazení vzorů Editoru stránek.

Sdílení vzorů

Hooky pro bloky jsou tady

Hooky pro bloky dovolují vývojářům automaticky vkládat dynamické bloky na specifická umístění na stránce. Díky tomu můžete v šablonách bloků využívat funkce pluginů. Toto vylepšení vám dovolí přidávat, odstraňovat a přizpůsobovat automaticky vkládané bloky přesně tak, jak potřebujete.Hooky pro bloky

Výkon především

Více než 100 vylepšení výkonu přináší tato verze WordPress pro ještě rychlejší a efektivnější uživatelskou zkušenost. Vylepšení se zaměřila na rychlost načítání šablon (včetně Twenty Twenty-Four), použití skriptů pro strategie načítání stránek jako je odložené nebo asynchronní načítání pro jádro, bloky a šablony a optimalizaci automaticky načítaných možností.

Vylepšení přístupnosti

Všechny aktualizace by měly dělat WordPress ještě přístupnějším pro všechny. Kromě jiného WordPress 6.4 přináší několik vylepšení panelu Zobrazení seznamu a podporu atributu aria-label pro panel navigace. Administrátorské rozhraní obsahuje vylepšení umístění tlačítek a položky menu “Přidat nový.” Novinkou jsou také mluvené zprávy o stavu systému.

Další zajímavosti

  • Pro tuto verzi WordPressu je doporučené PHP 8.1 nebo 8.2
  • WordPress 6.4 u nových instalací vypíná stránky příloh

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

4 názory na “WordPress 6.4 “Shirley””

  1. Jiří Vaněk

    A dnes už vyšla nová verze 6.4.1, která opravuje kritickou chybu se starší cURL na serveru. Největší problém je ten, že ti, které tato chyba postihla neprovedou automatický update a musí ručně přes FTP. Když dále vezmu v potaz např. problémy s Oxygen builderem, nebo že mnoho lidí včetně mě mělo ze začátku problémy s PolyLangem, tak to byla trochu unáhlená verze. Asi to způobilo hodně lidem mrzení.

    1. Je to takhle často, ono otestovat všechny možné kombinace před vydáním je prakticky nemožné. U důležitých webů vždy doporučuji počkat s aktualizací major verze aspoň týden.

  2. Da se povolit ten novy lightbox ve verzi 6.4 globalne, kdyz pouzivam Divi? Vypada to, ze jde povolit pouze pro jednotlive obrazky zvlast.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru