Elementor náhledový obrázek

WordPress šablona Hello Elementor

V dnešním článku se seznámíme se šablonou Hello Elementor, ukážeme si výhody a nevýhody této šablony, jak a kde ji stáhnout a vytvoříme si s ní první stránku.

Co je Hello Elementor

Na otázku Co je Hello Elementor lze říci, že Hello Elementor je minimalistická responzivní WordPress šablona, která byla vytvořena speciálně pro bezproblémovou spolupráci s pluginem Elementor. Šablona je zdarma ke stažení z oficiálního katalogu pluginů, má otevřený zdrojový kód a je určena pro uživatele, kteří chtějí flexibilní, snadno použitelné a přizpůsobitelné webové stránky. Šablona Hello Elementor je optimalizovaná pro vysoký výkon a poskytuje uživatelům pevný základ pro vytváření vlastních designů stránek s pomocí page builderu Elementor. Díky své jednoduchosti a flexibilitě je skvělou volbou pro začátečníky i zkušené tvůrce webových stránek.

Pokud chcete vědět, co je Elementor, jak jej nastavit, jak s ním vytvářet stránky se šablonou nebo bez šablony, navštivte rubriku Elementor, která se této tématice podrobně věnuje v jednotlivých článcích.

Výhody a nevýhody šablony Hello Elementor

Nyní se podíváme na výhody a nevýhody šablony Hello Elementor, které byste měli znát, než začnete tuto šablonu používat na svých webových stránkách.

Výhody šablony Hello Elementor

Šablona Hello Elementor má řadu kladných vlastností, které tvůrci webů používající Elementor oceňují. Kupříkladu velkým plusem bezpochyby je bezplatná dostupnost šablony, a stejně tak zdarma je i její používání Další výhodou je neobyčejná lehkost šablony, zabírá jen 6 kB. Díky tomu je tato šablona také poměrně rychlá, ve srovnání s ostatními WordPress šablonami. Nároky na server jsou menší. Protože tak byla navržena, výborně spolupracuje s vizuálním editorem Elementor, se kterým jsou pro tvorbu webových stránek skvělá dvojka. Elementor šabloně Hello Elementor umožňuje přístup k řadě funkcí. Shrnutí v bodech:

  • šablona Hello Elementor je přístupná zdarma,
  • je rychlá a nenáročná,
  • bezproblémově spolupracuje s vizuálním editorem Elementor.

Nevýhody šablony Hello Elementor

Šablona Hello Elementor je startovací šablona, což může být odstrašující pro ty, kdo hledají alespoň nějakou kostru pro své webové stránky. Je prakticky bez funkcí, doplňků či možnosti pokročilého přizpůsobení šablony ve verzi zdarma. Bez Elementoru je téměř nepoužitelná. Shrnutí v bodech:

  • bez Elementoru je tato šablona obvykle nevyhovující (v porovnání s dalšími WordPress šablonami)
  • čistá (jinak řečeno prázdná)
  • bez funkcí a doplňků

Šablonu Hello Elementor má smysl používat především v případě, že ji chcete používat spolu s Elementorem a jeho page builderem. V takovém případě si šablonu Hello Emelentor můžete do WordPress nainstalovat dvěma způsoby. Oba si níže ukážeme.

Jak nainstalovat šablonu Hello Elementor (možnost 1)

Máte-li hosting u Elementoru, šablona Hello se automaticky aktivuje během nastavení.

Šablonu můžete snadno nainstalovat přes WordPress. V sekci Vzhled přejděte na stránku Šablony.

Šablona se zobrazuje i v sekci Nejčastěji používané. Klikněte na Instalovat. Případně můžete využít vyhledávací pole napravo a zadat zde její název – Hello Elementor.

Po instalaci stačí kliknout na tlačítko Aktivovat.

Videoukázka

Jak získat šablonu Hello Elementor (možnost 2)

Šablonu Hello Elementor můžete také stáhnout ze stránek wordpress.org. Vpravo nahoře vedle náhledu šablony jednoduše klikněte na Download (Stáhnout).

Šablona se stáhne jako ZIP soubor do počítače, odkud ji můžete následně nahrát do svého WordPress webu. Přihlaste se do WordPressu, najeďte myší na Vzhled a klikněte v nově vyjetém menu na Šablony.

Na stránce, co se objeví, kliknete na Instalace šablon.

Nyní klikněte na Nahrát šablonu.

Objeví se okno, kde klikněte na Vybrat soubor.

Ve vyskakovacím okně se objeví obsah vašeho počítače, kde si dohledáte ZIP soubor se šablonou, který jste si uložili. Označte soubor a klikněte na Otevřít.

Soubor se načte do WordPressu a můžete kliknout na Instalovat.

Šablonu pak stačí už jen aktivovat a máte hotovo.

Jak upravit šablonu Hello Elementor s vizuálním editorem Elementor

Šablonu Hello Elementor máme staženou, nahranou a aktivovanou. V tomto momentě s ní můžeme začít pracovat. Nejprve si vytvoříme první stránku tak, že klikneme na Nástěnce WordPress v levé nabídce na Vytvořit stránku.

Objeví se nám stránka, kde si můžeme vyplnit název stránky (například na Kontakt) a klikneme na Upravit s Elementorem.

Automaticky jsme se ocitli v šabloně Hello Elementor, kterou jsme si původně stáhli a aktivovali (dle návodu výše) a nyní budeme vybírat vzhled, se kterým budeme chtít pracovat. V tomto kroku klikneme uprostřed stránky na ikonku se složkou Přidat šablonu.

Můžeme si vybrat z různých verzí rozložení a vzhledu stránek, jednotlivých bloků nebo si načíst vlastní šablonu. Ve stránkách je u verzí zdarma možnost Vložit, u verzí, pro které je potřeba Elementor Pro se objeví Upgrade. Při kliknutí na Upgrade vás to přenese na stránku s možnostmi předplatného.

Nyní klikněte na Použít.

Rozložení předpřipravené stránky se přeneslo na vaši stránku a vy nyní můžete dle libosti editovat text, měnit barvu, doplňovat obrázky a tak podobně. Hotový koncept uložíte a můžete pokračovat s dalšími stránkami pro svůj web.

Pokud seš chcete podívat podrobněji, jak se pracuje s vizuálním editorem Elementor, přečtěte si článek Jak instalovat a nastavit Elementor.

Závěrem

Šablona Hello Elementor patří mezi velmi oblíbené šablony, vyhovuje jak začátečníkům v oblasti tvorby webu, tak i pokročilým tvůrcům, protože poskytuje volný prostor pro vlastní tvorbu. Vizuální editor od Elementoru pomáhá snadným systémem drop and drop vytvářet vlastní sekce webu s textem, tlačítky, obrázky a dalšími prvky, takže snadno a rychle si připravíte jakýkoliv web podle svých představ a potřeb. Šablona Hello byla vytvořena s ohledem na rychlost, výkonost a funkčnost. Je dobrá s ohledem na SEO a je dostupná zcela zdarma.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru