WordPress návody

Jak ve WordPress nastavit časové pásmo a formát data

hodiny
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Už se vám někdy stalo, že čas u publikovaných příspěvků nesedí s tím skutečným? Naplánovali jste si příspěvek a ten se zobrazil o hodinu později? Všechny tyto problémy souvisí se špatně nastaveným časovým pásmem ve WordPress. Po výchozí instalaci WordPress je časové pásmo totiž nastaveno na UTC +1. V tomto návodu si ukážeme jak správně nastavit časové pásmo ve WordPress a zároveň jak nastavit správný formát data a času.

Nastavení data a časového pásma

WordPress obsahuje zabudované nastavení, které umožňuje měnit formát data a času. Dostanete se do něj tak, že v administraci WordPress vyberete Nastavení -> Obecné.

Budou vás zajímat následující položky:

  • Časové pásmo
  • Formát data
  • Formát času
Nastavení časového pásma a data WordPress

Nastavení časového pásma a data WordPress

Nastavení je jednoduché a stačí využít předdefinovaných možností. U Časového pásma vyberte Praha. Formát data je v Čechách nejlepší j.n.Y a formát času G:i. To je vše. Nakonec nezapomeňte nastavení uložit.

Poznámka: Někdy se může stát, že se formát data a času nezmění. Pak je velmi pravděpodobné, že má šablona pro toto své vlastní nastavení.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!