WordPress návody

Obrázky z Pixabay přímo ve WordPress

pixabay
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pixabay je jedna z největších fotobank s obrázky zdarma, které můžete použít s klidným svědomím pro osobní i komerční účely a to bez jakéhokoliv omezení. Obrázky jsou šířeny pod licencí CCO. V tomto článku si ukážeme, jak prohledávat obrázky z Pixabay přímo ve WordPress.

TIP: O dalších serverech, kde můžete stáhnout obrázky legálně a zdarma jsme psali v článku Kvalitní obrázky zdarma ke stažení a k jakýmkoliv účelům.

Pixabay Images plugin

Nejprve nainstalujte plugin Pixabay Images. Plugin se nachází v oficiálním repozitáři a je možné jej nainstalovat přímo z administrace WordPress.

Plugin umožňuje:

  • Prohledávání databáze s obrázky Pixabay přímo ve WordPress.
  • Filtrování výsledků podle typu (Fotografie, Obrázky) a orientace (Vertikální, Horizontální).
  • Náhled obrázků ve výsledcích vyhledávání.
  • Přímé nahrání vybraných obrázků do sekce Média.
  • Plugin využívá standardních funkcí pro práci s obrázky.

Po instalaci pluginu nemusíte nic nastavovat. Stačí jít do tvorby příspěvku nebo stránky a vedle tlačítka Mediální soubory, které se nachází nad editorem, se objeví další tlačítko Pixabay.

Pixabay tlačítko

Pixabay tlačítko

Klikněte na něj a zobrazí se formulář pro vyhledávání. Stačí jen zadat hledaný výraz a můžete hledat. Hledaný výraz může být i v češtině.

Pixabay hledání obrázků

Pixabay hledání obrázků

Když nyní na nějaký obrázek najedete myší, zobrazí se jeho větší náhled a další informace (různé rozlišení, autor, licence). Jestli se vám obrázek líbí, stačí na něj kliknout a automaticky se stáhne do Médií. Po jeho nahrání se zobrazí klasické nastavení pro práci s WordPress obrázky.

Nyní můžete s obrázkem pracovat jako s každým jiným, co jste do WordPress nahráli.

Čeština pro plugin Pixabay Images

Pokud chcete mít plugin v češtině, můžete si ji stáhnout zde nebo na stránce s českými překlady pro WordPress. Češtinu nám zaslal Tomáš Tuček.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.