WordPress návody

Automatická změna pozadí vizuálního editoru v závislosti na délce napsaného textu

Barva
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Chcete psát delší články na svých WordPress stránkách a máte rádi motivaci? V tomto článku si představíme plugin, který umí automaticky měnit pozadí vizuálního editoru v závislosti na počtu napsaných slov.

Chcete-li v každém článku napsat určité minimální množství textu a výchozí počítadlo slov obsažené ve vizuálním editoru vám přijde nevýrazné je tento plugin skvělým řešením.

Počítadlo slov článku

Počítadlo slov článku

Nainstalujte si plugin Editor Color on Word Count. Plugin se nachází v oficiálním repozitáři a stačí jej pouze aktivovat aktivovat.

Plugin umí:

  • Nastavit počet slov a přiřadit barvu pozadí, která se po překonání mety zobrazí.
  • Nastavení libovolného počtu cílů.
  • Výběr barvy pomocí paletky.
  • Animaci přechodu barvy pozadí při překročení daného počtu slov.
  • Funguje také v Režimu nerušeného psaní.
112 slov

112 slov

Nastavení barev a potřebného počtu slov pro aktivaci dané barvy pozadí najdete v Nastavení -> Editor Colors. Ve výchozím nastavení je zde pět barev, které se střídají po 150, 300, 450 a 600 slovech. Upravit můžete počet slov, kdy se změní barva, barvu samotnou i celkový počet barevných variant pozadí.

Editor Colors on Word Count

Editor Colors on Word Count

Plugin je skvělý pro weby, kde píše více autorů ke stanovení limitu potřebných pro obsah příspěvku.

Změna barevného pozadí funguje pouze u vizuálního editoru. Pokud používáte HTML editor, tak se vám bohužel barva pozadí měnit nebude.

Když budete chtít přidat další bod pro změnu barvy pozadí, stačí pouze kliknout na tlačítko Add Color a zobrazí se nový řádek pro zadání počtu slov a barvy. K určení barvy pozadí vizuálního editoru pomůže paletka, kterou aktivujete kliknutím na ikonku vedle hexadecimálního kódu barvy. Po vyplnění stačí pouze kliknout na tlačítko Uložit změny a je hotovo.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • Zdravím, dlhšie hľadám možnosť zmeny pozadia v príspevkoch. Či už priamo vo WP alebo v Child DIVI, ktorú používam. Mám tmavú stránku http://www.tulimark.eu a po kliknutí na príspevok sa tento automaticky zobrazí na bielom pozadí. Je možné niekde zmeniť pozadie príspevku? Hľadal som aj Post Background ale už nie je v ponuke.
    Vďaka

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.