Divi šablona a Elegant Themes

Divi 3.6: Jednoduchý návrat k předchozí verzi

WordPress ekosystém
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud se vám už někdy stalo, že se po aktualizaci šablony něco na webu rozbilo, tak určitě víte, jak je to nepříjemné. Administrátor webu nemusí mít ihned čas se problému věnovat a odstranit jej. Divi v aktulizaci 3.6 přináší možnost rychlého návratu k předchozí verzi šablony.

Aktualizujte šablonu bez starostí

Komunita okolo WordPress má hodně svobody. Díky tomu je WordPress takový, jak ho známe. Nicméně přináší to i občasné problémy s různými pluginy, vlastními úpravami a child šablonami. I když je produkt, který používáte napsaný správně, tak se stejně může stát, že dojde k problému s kompatibilitou.

V ideálním případě vždy máte testovací kopii stránky, kde chyby odhalíte ještě předtím, než se stanou na živé verzi stránky. Ale realita takto často taková není.

Právě z toho důvodu Elegant Themes přidali do Divi novou funkci nazvanou Divi Rollback.

Divi Rollback

Divi Rollback je nová funkce, pomocí které se můžete snadno vrátit k předchozí verzi šablony. Aktualizovat tak můžete v klidu s vědomím, že pokud dojde k problémům s kompatibilitou v nové verzi šablony, tak se vždy můžete vrátit k verzi předchozí.

Vrácení se k předchozí verzi je velmi jednoduché. Vždy když provedete aktualizaci, tak si Divi uloží jakou verzi jste používali. Pokud nastane problém, budete se k ní moci ihned navrátit.

Rollback uděláte, že půjdete do Divi → Nastavení šablony a záložky Updates. Najdete zde tlačítko ROLLBACK TO THE PREVIOUS VERSION, na které když kliknete, tak se zobrazí informace o předchozí verzi a možnost se k ní navrátit. Stačí kliknout na stejnojmenné modré tlačítko ve vyskakujícím okně a vše se ihned provede.

Divi Rollback

Divi Rollback

Poznámka: Divi Rollback je možné použít až od verze Divi 3.6, předchozí verze tuto funkci neobsahovali a není tedy možné se k nim vrátit.

Sleva 10%

K příležitosti vydání nové aktualizace Divi šablony nabízí Elegant Themes 10% slevu na členství.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!