Divi 4.18: Divi Tvůrce motivů v Divi Cloud

Aktualizace Divi  šablony 4.18 přináší rozšíření služby Divi Cloud, kde je nově možné importovat/exportovat i vše ze sekce Tvůrce motivů. Všechny své oblíbené kombinace záhlaví a zápatí, šablony příspěvků, šablony produktů, šablony kategorií a další můžete uložit a uspořádat v knihovně a nahrát na nové webové stránky jediným kliknutím.

Knihovna Tvůrce motivů

V knihovně nástroje Tvůrce motivů máte přístup ke všem uloženým šablonám a sadám šablon. Šablony obsahují svá přiřazení a související rozvržení záhlaví, zápatí a těla v jednom balíčku. Sady šablon jsou kolekce více šablon. Jedna sada šablon může například obsahovat mnoho jednotlivých šablon vytvořených pro různé části vašeho webu – výchozí šablonu webu a její globální rozvržení záhlaví a zápatí, šablonu příspěvku a její vlastní design blogu, šablonu produktu vytvořenou pomocí modulů Divi WooCommerce a libovolný další počet šablon nástroje Tvůrce motivů.

Při zobrazení šablony v knihovně Tvůrce motivů se zobrazí náhled kombinovaného rozvržení záhlaví, zápatí a těla šablony (snímky obrazovky jsou generovány automaticky službou Divi Cloud) spolu s informacemi o způsobu použití šablony na základě jejích přiřazení. Můžete také procházet podobné šablony definované pomocí značek šablon. Odtud můžete šablonu použít na své webové stránky, zobrazit náhled šablony nebo ji upravit pomocí nástroje Tvůrce motivů.

Při zobrazení sady šablon se zobrazí vizuální náhled všech šablon zahrnutých v dané sadě. Importem sady šablon se na váš web použijí všechny šablony v sadě. Sady šablon uložené v knihovně lze také upravovat pomocí nástroje Tvůrce motivů.

Stručně řečeno: Knihovna Divi Tvůrce motivů je stejná jako knihovna Divi knihovna, jen je určena pro šablony Tvůrce motivů a byla vytvořena pro intuitivnější prezentaci šablon Tvůrce motivů. Šablony můžete uspořádat pomocí kategorií a složek, oblíbit si nejpoužívanější šablony, vyhledávat a filtrovat své kolekce a mnoho dalšího. Upravujte, duplikujte, prohlížejte a importujte šablony, aniž byste museli opustit nástroj Tvůrce motivů!

Přidání šablon nástroje Tvůrce motivů do knihovny

Uložení nové šablony do knihovny je snadné. Stačí kliknout na ikonu Uložit do knihovny, která se zobrazí po najetí na šablonu v nástroji Tvůrce motivů. Šablony lze také uložit do Divi Cloud přepnutím možnosti Uložit do Divi Cloud. Šablony uložené do Divi Cloud se automaticky objeví ve vaší knihovně Divi na každé nové webové stránce, na které pracujete. Šablony uložené do místní knihovny budou k dispozici pouze na aktuálním webu, na kterém pracujete.

Sady šablon lze uložit do knihovny pomocí ikony Uložit do knihovny v horní části rozhraní nástroje Tvůrce motivů. Pomocí této metody můžete uložit libovolnou nebo všechny aktivní šablony do nové sady šablon.

Divi Tvůrce motivů Použití šablon nástroje Tvůrce motivů v knihovně

Při vytváření nové šablony pro tvorbu motivů máte nyní možnost načíst šablonu z knihovny. Všimněte si také nového tlačítka “+” v horní části nástroje Tvůrce motivů, na které můžete kliknout a načíst tak sadu šablon z vaší knihovny. V obou případech se výběrem přidání šablony nebo sady šablon z vaší knihovny spustí knihovna Divi Tvůrce motivů, kde můžete procházet své šablony a použít je na své webové stránky.

Divi Tvůrce motivů - vložení šablony

Síla sad šablon Tvůrce motivů

Jakmile začnete plnit knihovnu nástroje Theme Builder všemi běžně používanými šablonami a sadami šablon, budete vytvářet nové webové stránky rychleji než kdykoli předtím. Sady šablon jsou jako vlastní podřízené motivy, až na to, že vše je navrženo a spravováno v rámci Divi. Představte si je jako předvolby pro zastřešující design a strukturu webu.

Divi Tvůrce motivů - sady šablon

Nastartujte nové webové stránky klientů s předem připravenými návrhy

Až budete příště vytvářet webové stránky elektronického obchodu pro klienta, můžete si například uložit vlastní sadu šablon do knihovny a použít ji k rychlejšímu spuštění webových stránek dalšího klienta. Neztrácejte čas vytvářením nebo importováním desítek rozvržení, vytvářením nových šablon a správou jejich přiřazení. Díky Divi Cloud a knihovně Tvůrce motivů můžete při každém novém sestavení přeskočit všechnu tuto časově náročnou práci.

Přepínání mezi různými verzemi webových stránek

Místní knihovna Tvůrce motivů může být také velmi užitečná pro jednotlivé webové stránky. Pomocí sad šablon můžete do knihovny TTvůrce motivů uložit různé verze designu webových stránek. Mezi sadami šablon pak můžete rychle přecházet a měnit tak design webu.

Například během velkého výprodeje (například Black Friday) můžete změnit design; přidat plovoucí bannery a vyskakovací okna do patičky, přidat reklamní výzvy do záhlaví, upravit CTA a změnit styly tak, aby odpovídaly značce výprodeje. Uložením obou sad šablon “aktivní výprodej” a “standardní webové stránky” do knihovny nástroje Tvůrce motivů můžete mezi těmito návrhy přecházet tam a zpět podle toho, jak výprodej začíná a končí.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru