Hromadný přesun příspěvků mezi rubrikami a štítky

Po nějaké době provozování blogu nebo magazínu můžete dojít k uvědomění, že nepoužíváte zrovna vhodné rozložení do rubrik, nebo jste prostě vytvořili příliš mnoho zbytečných štítků, kterými se teď váš web jen hemží. Takový stav vyžaduje reorganizaci článků a obzvláště u většího magazínu by přesun každého článku zvlášť zabral hodiny práce.

Bulk Move

Samozřejmě zkušený uživatel/programátor nebude mít problém celou proměnu udělat přímo přes SQL příkazy do databáze. Pro ty méně zkušené je tu plugin Bulk Move, jenž komunikaci s databází zprostředkuje pomocí snadného grafického prostředí. Bulk Move zvládá i práci se štítky. Po instalaci pluginu můžete najít jeho nastavení v sekci Nástroje -> Bulk Move.

Nastavení obsahuje 3 části:
1. Přesunout příspěvky z jedné rubriky do druhé
2. Přiřadit příspěvkům označeným jedním štítkem jiný štítek
3. Přesunout příspěvky označené štítkem do zvolené rubriky

category

Bohužel nejsou k dispozici žádné pokročilejší filtry, plugin jednoduše vezme všechny příspěvky z dané rubriky (štítku) a přesune je jinam. Pro lepší filtraci můžete zkusit plugin Batch-Move Posts wp plugin.

Batch-Move Posts

filtr Batch Move je o něco pokročilejší plugin, sice má trochu komplikovanější nastavení, za to ale nabízí poměrně slušné možnosti filtrace příspěvků pro přesun. Po instalaci se v administraci přesuňte do Příspěvky -> Move categories, kde na vás čeká horizontální menu s různými možnostmi pro filtrování (viz obrázek). Jak vidíte, můžete rozsah článků vymezit podle rubriky, štítků, data i klíčových slov.

Datum zadávejte ve formátu: 2014-16-06 (RRRR-DD-MM)
Do políčka pro klíčová slova stačí zadat i část výrazu.

Po vyselektování požadovaných příspěvků vyberte pod seznamem akci, kterou chcete provést. Bohužel nelze k článkům přiřazovat štítky, pouze přidávat, mazat nebo upravit rubriky.

Pokud máte lepší tipy pro hromadnou práci s příspěvky, rubrikami a štítky, rádi se o nich dozvíme z vašich komentářů.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru