WordPress návody

Jak automaticky přegenerovat URL podle názvu stránky nebo příspěvku

slug
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Měníte často název příspěvku nebo stránky a potřebujete podle názvu automaticky aktualizovat i URL adresu? V tomto článku si ukážeme jak zajistit automatické přegenerování slugu při uložení.

WordPress při prvním uložením stránky nebo příspěvku vygeneruje slug (část URL za názvem domény). Při další změně názvu však už změnu neprovede a je potřeba ji udělat ručně. V případě, že potřebujete dodržet, že slug odpovídá názvu příspěvku nebo stránky, je potřeba si pomoci pluginem.

Plugin Regenerate Post Slug on Save právě tuto funkci obsahuje. Plugin se nachází v oficiálním katalogu a je možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Regenerate Post Slug on Save

Regenerate Post Slug on Save

Plugin neobsahuje žádné nastavení a funguje ihned po aktivaci.

Jakmile jej máte na webu aktivní, tak vždy při uložení příspěvku nebo stránky dojde i k automatickému přegenerování slugu podle jeho názvu.

POZOR: Ne vždy je vhodné měnit URL stávajících stránek. Pokud předpokládáte, že na starou URL ještě může někdo přijít, můžete například pomocí pluginu Redirection zajistit přesměrování na novou URL.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!