WordPress návody

Jak do stránky vložit Google Maps API KEY

ruce a mapa
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Vždy je nejlepší vložit do stránky API klíč pro Google Mapy pomocí předpřipraveného políčka v nastavení šablony nebo pluginu. V případě, že zde však tato možnost chybí, si můžete pomoci pluginem, který v tomto článku představíme, a který umožňuje do WordPress stránky jednoduše vložit Google Maps API KEY.

Plugin se jmenuje API KEY for Google Maps, nachází se v oficiálním katalogu pluginů a můžete jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

API KEY for Google Maps

API KEY for Google Maps

Po instalaci a aktivaci běžte do nastavení pluginu v administraci.Nachází se v Nastavení → Google API Key.

Najdete zde pouze jedno pole, do kterého můžete vložit váš API klíč pro Google Mapy.

Vložení API Key

Vložení API Key

Jakmile to uděláte a stránku uložíte, máte hotovo. Plugin do stránky vloží potřebný Javascript s API klíčem a mapa by měla fungovat bez omezení.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • No nevim. Kdyz ted nekdy v cervenci/srpnu google pro api map zmenil politiku a vlastne si chce za tohle brat dalsi prachy… (a ano vim ze nizko navstevovanych webu se to asi financne nedotkne)

  • U Divi teď třeba modul na mapy nefunguje ani se správně zadaným API. Většina lidí píše, že je potřeba zadat na Googlu platební informace a uložit kartu – byť to prý má být pro většinu menších webů stále zdarma, moc se mi do toho nechce, je to takové nepřehledné a neprůhledné; kdy by se případně začalo platit a kolik? Nějaký návod jak tohle na Divi vyřešit nebo obejít by hodně bodnul 🙂 – jednoduchou mapu stačí vložit kódem, ale co třeba mapy s více piny ..

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!