WordPress návody

Jak na tlačítka ve WordPressu bez použití shortcodů

Autor příspěvku Martin H.

Troufám si říci, že většina uživatelů WordPressu nemá pokročilé znalosti HTML a CSS, takže pro nejrůznější funkce (i ty jednodušší) lidé využívají pluginy a shortcody. Existují pluginy, které vám přidají do WordPressu nové shortcody s tlačítky, ale i to je často zbytečně složité pro běžného uživatele. Někdo vytváří tlačítka i pomocí shortcodů zabudovaných přímo v šabloně webu, což není úplně nejlepší možnost, protože při následné změně šablony může dojít ke ztrátě všech tlačítek. Podíváme se tedy, jak velmi snadno přidávat pěkná tlačítka do příspěvků a stránek bez shortcodů.

Budete potřebovat plugin Forget About Shortcode Buttons. Po instalaci nemusíte nic nastavovat, stačí editovat nějaký existující příspěvek nebo stránku, případně založit nový. Ve vizuálním editoru by se měla objevit malá ikonka (viz obrázek).

ikonka

Po kliknutí na ikonku se vám zobrazí velmi jednoduché nastavení tlačítka, kde můžete zvolit jeho text, barvu, odkaz, typ, velikost a ikonku, která se vykreslí před textem tlačítka. Ikonka se nastavuje ve druhé kartě nastavení – Icon. Pro lepší představu se podívejte na obrázek:

ruzovka

Po výběru všeho potřebného jen kliknete na Insert a tlačítko se objeví v příspěvku. To je vše, opravdu jednoduché, co říkáte?

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

8 komentářů

 • Ahoj,
  díky za skvělý tip. Mám jenom drobný dotaz na Vaše stránky, kde po pravé straně jsou čtvercová tlačítka s nadpisem “WPlama na sociálních sítích”.
  Jsou taková pěkná tlačítka taky někde k dispozici?
  Díky

 • ahoj,
  stránky jsem objevil až tento týden a docela zírám, co je na bázi wordpressu možno vytvořit. Mám podobný dotaz – jaký plugin vám dělá ten barevný výběr Rubriky přímo pod Monarch pluginem ? Díky,

 • Zdravím, díky za skvělý web. Chci se zeptat jak jste docílil toho, že se vám na konci článku těsně ikonkami pro sdílení zobrazuje text “Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.”? Mám taky plugin Monarch, ale tuhle možnost jsem v nastavení nikde nenašel. Děkuji za radu.

 • ahoj, dík za tip na tlačidlá. pls nevieš o niečom čo po nabehnutí kurzorom na tlačidlo napr. stiahni, by tlačidlo rozdelilo na 2,3,4 ďalšie tlačidlá a tam si každý klikne na daný názov odkazu? nejaká forma stromového rozdelenia a ideálne s peknou animáciou… asi nie som náročný… 🙂

  • To bohužel nemám. Jedině využít nějaký page builder a tam udělat otevírací prvek. Například modul přepínač u Divi.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!