WordPress návody

Skvělý způsob jak zobrazit paletu barev ve WordPressu

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Paleta barev je skvělý způsob, jak prozkoumat barevný koncept, redesign nebo dekorativní nápad. K tomuto účelu existuje několik stránek, mezi které patří například Colourlovers.com nebo Design seeds. Nebylo by však hezké mít takto znázorněné palety na svém blogu?

Awesome Color Palettes je nový plugin, se kterým je zobrazování barev ve WordPressu hračka. Díky němu můžete za pomocí shortcodů vytvářet a zobrazovat své vlastní palety barev.

[awe_palette colors="434858,5886c5,#f2674a,c6006d"]

Do shortcodu můžete vkládat kód barvy s # nebo i bez, je to jedno. Na jednu stránku můžete umístit neomezeně shortcodů.

Pretty colors

Pretty colors

Díky takto vloženým barevným paletám můžete snadno diskutovat nad výběrem barev a kombinací. Při najetí myši na barvu se zobrazí její hexadecimální kód.

Pretty colors hover

Pretty colors hover

Pokud vás zajímá, jak plugin vypadá v “akci”, tak se podívejte na jeho demo.

Autor pluginu do něj také vložil template tag, takže pokud chcete, můžete palety přidat i do vaší šablony. Také můžete vytvořit soubor awesome-color-palette.php a vložit ho do složky šablony, takto si vytvoříte vlastní barevné palety k jakémukoliv účelu.

Do jednoho shortcodu můžete vložit maximálně 10 barev, nicméně jestli potřebujete více, tak stačí upravit CSS a můžete mít zobrazených barev, kolik jen chcete.

Ukládání barevných palet na stránky třetích stran vám sice dovoluje je jednoduše sdílet s dalšími lidmi, ale je tu vždy riziko, že služba jednou skončí a vy o všechno přijdete. Pomocí pluginu Awesome Color Palettes si vytvoříte vlastní barevnou paletu přímo na vaší stránce. Můžete jej například využít jako doplněk k portfoliu, a tak vyvolat různé diskuze. Plugin Awesome Colro Palettes si můžete zdarma stáhnout z WordPress.org.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!