GitHub

Jak najít a nainstalovat WordPress plugin z GitHub

GitHub je asi druhý největší zdroj WordPress pluginů zdarma. Obvykle, když chcete nainstalovat plugin z GitHubu, musíte to udělat manuálně. Nicméně je tu ještě jeden způsob, který si ukážeme.

DŮLEŽITÉ: Na rozdíl od WordPress repozitáře, nejsou pluginy na GitHubu manuálně schvalovány. Proto se vždy před instalací raději ujistěte, že jde o kvalitní plugin, který vašemu webu neuškodí.

První věcí, kterou musíte udělat je nainstalovat a aktivovat plugin GitHub Plugin Search. Plugin nemusíte nikterak nastavovat. Stačí jít do Pluginy -> Instalace pluginů a využít vyhledávače.

Instalace pluginů GitHub
Instalace pluginů GitHub

Plugin nainstalujete, jak jste zvyklí ze standardního instalátoru, kliknutím na odkaz Instalovat. Jestli chcete o pluginu získat více informací, klikněte na odkaz View on GitHub (Zobrazit na GitHubu).

GitHub Plugin Search nahradí výchozí vyhledávač pluginů na WordPress.org! Dále také záložky Doporučené, Nejnovější, Nejpoužívanější a Oblíbené nebudou fungovat. Zobrazí se pouze výchozí seznam pluginů.

Jak aktualizovat plugin z GitHubu

Ve výchozím natavení WordPress nepodporuje aktualizaci pluginu z GitHubu. Nicméně je dobré udržovat pluginy aktualizované. Proto si také nainstalujte Git Plugin Updates, který tuto funkci aktivuje.

Plugin také není třeba nikterak nastavovat. Funkce pluginu je jednoduchá, plugin se pouze podívá na Git URL pluginu a zkontroluje aktualizace. Nicméně pokud nemá plugin vyplněnou Git URL v hlavičce, nebude aktualizace fungovat.

Využíváte pluginy z GitHubu? Využijete tyto dva pluginy nebo se raději bude držet ruční instalace?

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru