WordPress plugin

Jak nainstalovat plugin do WordPressu

Plugin neboli zásuvný modul nebo také plug-in je část software, která nepracuje samostatně, ale jedná se o doplňkový modul jiné aplikace, který rozšiřuje její funkcionalitu.

Do WordPressu je možné přidat plugin několika způsoby – přes administraci WordPressu nahrát soubor ve formátu .zip z disku, přes zabudovaný vyhledávač v administraci (tento způsob je vhodný pro nahrání pluginů z oficiálního katalogu) a nahrát plugin přes FTP klienta. Nahrání souboru z počítače a nahrání přes FTP je vhodné pro pluginy, které nejsou v oficiálním katalogu a pro pluginy, které je třeba modifikovat před použitím.

Detailní postup, jak nahrát plugin do WordPress, najdete v článku 3 způsoby jak nainstalovat plugin do WordPress.

Nejvhodnější a nejjednodušší způsob, jak přidat zásuvný modul do WordPressu je z jeho administrace. Pro instalaci pluginu stačí v levém menu kliknout na Pluginy a Instalace pluginů. Poté zadat klíčové slovo, autora, štítek, nebo název hledaného pluginu a zobrazí se tříditelný seznam odpovídajících pluginů, dostupných k instalaci.

Instalace WordPress pluginu
Instalace WordPress pluginu

Ve výsledcích vyhledávání se kromě názvu zobrazí také jeho popisek, autor, verze a hodnocení. Pro instalaci pluginu stačí kliknout na Instalovat a WordPress sám vše zařídí. O celé instalaci jste informování a po jejím dokončení se vás WordPress dotáže, zda chcete plugin aktivovat.

Výsledky vyhledávání pluginů
Výsledky vyhledávání pluginů

K tomu, aby šel tento způsob instalace zásuvného modulu použít, je nutné, aby měla cílová složka pluginů ve WordPressu nastavena přístupová práva na čtení a zápis. Cílová složka, kde se nacházejí všechny nainstalované zásuvné moduly má na hostingu cestu …/wp-content/plugins/.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

3 názory na “Jak nainstalovat plugin do WordPressu”

  1. Tomáši, děkuji za vaše články, jsou pro mne neocenitelnou pomocí! Přínos je skutečně obrovský, postup je čtivě a velmi jasně popsán. Veronika

  2. Dobrý den

    Mohu nějak nainstalova plugin pro Kalendář (ten google widget se mi nelíbí graficky), i když mám pouze osobní tarif?

    Díky moc

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru