WordPress obecně

Jak se přihlásit do administrace WordPress

WordPress administrace
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Jste ve světě WordPress noví a zapomněli jste, jak se přihlásíte do WordPress administrace? V tomto článku si ukážeme, jak se ve výchozím nastavení WordPress dostat na přihlašovací formulář.

Přihlašovací stránka jsou vstupní dveře k úpravě samotného webu (WordPress administrace). Jakmile se přihlásíte, získáte přístup k úpravě různého nastavení a obsahu stránek nebo příspěvků.

Přihlašovací formulář do WordPress administrace

Ve výchozím nastavení WordPress existuje několik URL adres, které když zadáte do adresní řádky prohlížeče, tak vás vezmou na přihlašovací formulář.

Poznámka: Výchozí nastavení píši z toho důvodu, že existují bezpečnostní pluginy, které dokáží změnit URL adresu přihlašovacího formuláře a zároveň zakázat výchozí URL adresu pro přihlášení. Jestliže tam jeden z těchto pluginů máte, je možné, že níže zadané adresy vám fungovat nebudou.

Přihlašovací formulář WordPress

Přihlašovací formulář WordPress

Nejjednodušší způsob, jak se přihlásit do webu, je za název základní adresy stránky přidat /login/ nebo /admin/.

Například:

  • www.vasedomena.cz/login/
  • www.vasedomena.cz/admin/

Obě výše uvedené URL vás přesměrují na stránku s přihlašovacím formulářem. Když to nebude fungovat, můžete zkusit do adresní řádky v internetovém prohlížeči zadat rovnou adresu formuláře:

  • www.vasedomena.cz/wp-login.php

V případě, že máte WordPress nainstalovaný v podadresáři, musíte do URL přidat i složku instalace:

  • www.vasedomena.cz/wordpress/login/
  • www.vasedomena.cz/wordpress/admin/

Jestliže máte WordPress nainstalovaný na subdoméně, musíte do URL přidat i název subdomény:

  • subdomena.vasedomena.cz/login/
  • subdomena.vasedomena.cz/admin/

Alternativně můžete použít i URL adresu základní stránky WordPress administrace:

  • www.vasedomena.cz/wp-admin/

Pokud využijete tuto poslední možnost, tak WordPress nejprve zkontroluje, zda jste byl již někdy přihlášen a zda existuje stále session. Jestliže ano, dostanete se rovnou do WordPress administrace bez nutnosti přihlášení. Pokud už session vypršelo, budete přesměrováni na přihlašovací formulář.

Jak  si zapamatovat URL přihlašovací stránky

V případě, že se do WordPress nepřihlašujete často, je dobré si někam uložit URL na přihlašovací stránku.

Osobně si nemyslím, že je dobré řešení využít WordPress menu v šabloně nebo umístit odkaz do patičky na webu, protože pak každému návštěvníkovi webu tuto URL poskytnete. Na druhou stranu ale všichni, kdo se chtějí dostat do WordPress už tyto URL dobře znají, takže je stejně uhodnou.

Podle mě je nejlepší způsob k uložení URL stránky pro přihlášení do WordPress, využít záložky v prohlížeči nebo nějaký vlastní seznam v externí aplikaci nebo dokumentu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Zdravím, snažím se na wordpressu registrovat nový web, ale i druhý den po kliknutí na odkaz pro vytvoření hesla z mailu stále píšou, že se účet ověřuje, a heslo tak vytvořit nemůžu. Nevíte, jak dlouho ten ověřovací proces může trvat? Nikde se mi nepodařilo to dohledat.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!