Snippety

Jak skrýt zobrazení verze WordPress v HTML

notebook a kód
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress automaticky vypisuje při načtení každé stránky používanou verzi jako HTML meta informaci.

Kontrolu, zda je tomu tak i u vašeho webu uděláte, že si zobrazíte web jako návštěvník a kliknutím pravého tlačítka myši na prázdnou plochu + vybráním možnosti Zobrazit zdrojový kód stránky nebo použitím zkratky CTRL + U si ho zobrazíte. Následně pomocí funkce hledání (CTRL + F) vyhledejte slovo „generator„.

Pokud naleznete výsledek, najdete i používanou verzi WordPress.

Meta informace o verzi WordPress

Meta informace o verzi WordPress

Z důvodu bezpečnosti je veřejné zobrazování verze WordPressu riziko, protože se jedná o otevřený projekt, kde jsou u starších verzí známé bezpečnostní chyby. Když pak takto poskytnete informaci o verzi redakčního systému a pravidelně neaktualizujete, je to jako otevřená pozvánka k hacknutí webu.

Jestliže používáte bezpečnostní plugin, je velmi pravděpodobné, že skrytí verze WordPress udělá za vás. Pokud jej nepoužíváte, doporučuji si výpis verze WordPress v HTML deaktivovat.

Skrytí zobrazení verze WordPress v HTML uděláte tak, že do child šablony nebo vlastního pluginu vložíte následující funkci:

remove_action('wp_head', 'wp_generator');

Poté už nebudete veřejně zobrazovat na webu používanou verzi WordPress.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

7 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.