WordPress code is poetry

WordPress 5.5.3

WordPress 5.5.3 je údržbová aktualizace, která opravuje chyby z verze 5.5.2. V předchozí verzi WordPress se objevil problém s instalací WordPress na zcela nových stránkách, kde nešlo nastavit propojení s databází. Tato chyba neovlivňuje stránky, kde je již databáze napojená (stránky s existujícím wp-config.php nebo stránky instalovány přes instalátor hostingu).

Problémy 5.5.3-alpha

30. 10. 2020 WordPress autoupdate systém aktualizoval některé stránky z WordPress 5.5.2. na 5.5.3-alpha.

Tento problém vznikl kvůli chybě v Updates API při zveřejňování 5.5.3. Aktualizovaná verze 5.5.3-alpha byla v dané podobě stejná jako dřívější verze 5.5.2. Nicméně může dojít k následujícím změnám na stránkách:

  • Nainstalovaly se výchozí šablony “Twenty”.
  • Nainstaloval se výchozí plugin “Akismet”.

Instalované šablony a pluginy nebyly aktivovány a zůstaly nefunkční (v případě, že jste je již předtím funkční neměli). Tyto nechtěné šablony a plugin můžete klidně smazat.

Jestliže nemáte aktuálně verzi WordPress 5.5.2 nebo máte minoritní aktualizace zakázané, doporučuje se aktualizovat manuálně na verzi WordPress 5.5.3. Aktualizaci si můžete stáhnout z oficiálních stránek nebo provést aktualizaci v administraci WordPress v sekci Nástěnka → Aktualizace.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “WordPress 5.5.3”

  1. Zdravím, mám takový menší problém s WordPressem 5.5.3 na webu auto-moto.name.
    Když jsem jej aktualizoval z 5.4.4., tak se špatně zobrazuje překlad “Category” v jednotlivých rubrikách. Všude je uvedeno “category” namísto českého překladu. Nevíte, jak to prosím vyřešit? Zkoušel jsem i loco translate a nic 🙁

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru