WordPress návody

Jak ve WordPress opravit špatně zadanou URL instalace a úvodní stránky webu

otazník
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Dnes se mě jeden z našich čtenářů zeptal, jak opraví špatně zadanou URL adresu instalace WordPress a úvodní stránky webu. V tomto článku ukáži dvě možnosti jak chybu opravit.

Nastavení Instalace WordPressu (URL) a Úvodní stránka webu (URL) se nachází v administraci WordPress v sekci Nastavení -> Obecné.

Nastavení - Obecné

Nastavení – Obecné

Docílit této chyby jde velmi lehce, stačí když chcete změnit adresu webu na bez www nebo naopak s www a upíšete se a přidáte třeba jedno w navíc. Jakmile máte tuto adresu špatně zadanou přestane WordPress fungovat a vy se nedostanete ani do administrace, aby jste to opravili. Nicméně náprava není nikterak složitá.

Metoda 1: wp-config.php

První způsob jak opravit špatně zadané URL je pomocí souboru wp-config.php, který se nachází v základním adresáři WordPress. Otevřete si jej a na jeho konec vložte následující řádky:

define('WP_HOME','http://vasedomena.cz');
define('WP_SITEURL','http://vasedomena.cz');

Poznámka: Nezapomeňte změnit URL na vaší doménu.

Toto nastavení automaticky přepíše údaje co máte nastavené v administraci. Když se poté do administrace podíváte, uvidíte, že již nelze pole Instalace WordPressu (URL) a Úvodní stránka webu (URL) upravovat.

Pole administrace

Pole administrace

Metoda 2: úprava databáze

Druhý způsob je oprava špatně zadané URL přes databázi.

Přihlašte se pomocí phpMyAdmin do databáze. Otevřete si tabulku wp_options (prefix se může lišit v závislosti na nastavení instalace WordPressu) a hned první dva řádky by měli být siteurl a home.

phpMyAdmin

phpMyAdmin

U dané řádky klikněte na Upravit a na stránce co se otevře změňte URL do požadovaného tvaru. Jakmile budete hotovi, kliknete na tlačítko Proveď a databáze se aktualizuje. Stejný postup opakujte pro druhý řádek.

Oprava URL v databázi

Oprava URL v databázi

Nyní by měl být web opět plně funkční. Pro jistotu však doporučuji ještě přeuložit trvalé odkazy.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.