WordPress návody

Jak aktivovat shortcody v sidebaru

ozubené kolo
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve WordPress shortcody poskytují jednoduchý způsob jak přidat funkcionalitu do obsahu. Vkládají se do vizuálního editoru přímo mezi text a poznáte je tak, že jsou tvořeny uvnitř hranatých závorek [shortcode].

Pokud v běžném WordPress vložíte shortcode do sidebaru, tak se jednoduše žádná funkce neprovede a na stránce se zobrazí pouze text.

Neaktivní shortcode

Neaktivní shortcode

Ve výchozím nastavení WordPress nefungují shortcody v sidebaru. V tomto článku ukáži dva způsoby jak jejich funkčnost v sidebaru aktivovat.

Aktivace shortcodu v sidebaru

Metoda 1: využíti pluginu

Tato metoda je vhodná pro začátečníky. Nejprve nainstalujte a aktivujte plugin Shortcode Widget. Po aktivaci běžte do Vzhled -> Widgety a najdete zde nový widget Shortcode Widget. Ten přesuňte do sidebaru a vložte do něj shortcode.

Shortcode widget

Shortcode widget

Metoda 2: aktivování pomocí funkce

Druhou možností aktivování shortcode v sidebaru je vložení jednoduché funkce do functions.php. Pro vložení doporučuji využít child theme.

Vložte tam:

// Aktivuje shortcody v Text widgetu
add_filter('widget_text','do_shortcode');

A to je vše. Nyní by měl shortcode fungovat i v obyčejném Text widgetu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.